stoural

Jak se donutit nejíst, abych zhubnul?

Chci zhubnout a přitom mně moc chutná, hlavně večer, kdy už bych neměl vůbec nic jíst .....

Nejlepší odpověď
Pájo

Nesmíte přestat jíst, to by byla základní chyba.

Přestanete-li jist, tělo na tento stav reaguje jako na období maximální nouze.
Přepne se do režimu sebezáchovy a začne „ukládat na horší časy“.

Doplňuji:
Postup je přesně opačný… 5 menších a pestrých jídel během dne ve zhruba stejnou dobu… tělo si to přeloží jako „období nadbytku potravy“, tak co by se s tím pracně ukládalo.

Uvažovat se vyplatí o kvalitě jídla a poloviční výhrou je, kdyý se začnete hýbat.
A věřte mi, že nemusíte začít hned běhat…
Pro začátek postačí pár dní v týdnu svižné půlhodinové chůze.

Další odpovědi
Jikra

U mě to bylo přesně to samý já byl samej bůček,řízečky,prej­ty a dortíčky,zákusky a jiný mňamky.Prakticky jsem jedl jen 2× denně a večer to byl vždycky koncert.Je to o silný vůli.Taky jsem zkoušel přestat ale vlčí hlad byl silnější.No a jednoho krásnýho dne při mojí jateční váze 100kg mi našli vyšší cukr a bylo po ptákách.Musel jsem od základu změnit jídelníček jíst 5× denně vysadit tuky,cukry a jiný dobroty začít se zeleninou a trochu i s ovocem který sem před tím celý život obcházel velkým obloukem.Akorát s tím pohybem ve 63letech moc nenadělám.Zkraje to bylo hustý ale po 20měsících jsem o 21kg lehčí cejtím se dobře a mimo toho sladkýho a bůčku jím prakticky všechno ale malý porce.
Uf,je to běh na dlouhou trať a není to žádná sranda.

Michal Kole

Dieta není o tom nic nejíst. Dieta je o tom jíst zdravěji (celozrnné pečivo, drůbeží maso, ryby, více zeleniny) a hlavně o více pohybu.

Nauč se plavat a choď do bazénu. Podle nicku vypadáš na kluka tak by jsi ještě jako bonus viděl ženy v plavkách.

Pokud by ti nevadil trestný čin výtržnictví nebo přestupek proti občanskému soužití můžeš se jít podívat na nahé ženy do sprch 😁

annas

Zkuste si projít i starší odpovědi, třeba získáte radu.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­108&q=hubnut%C3%AD&sa­=Vyhledat#1371

arygnoc

jíst můžete, přímo musíte.
Ani se nemusíte nutit „jíst zdravě“ – selským rozumem vyřaďte tuky, cukry (mastné maso, sladkosti, těstoviny).
a je to.

MacChill

Zabavit se abys na to jídlo neměl čas

nemocnýJ

Přestante nakupovat a mějte prázdnou ledničku a choďte na dlouhé procházky.

stoural

S tou svižnou chůzí bych velice rád začal, neboť mám za sebou již dvě operace levého kolene a bolí mě, takže běhat nemůžu … díky za rady a podporu !!

Pájo

Druhá půlka úspěchu je v tom, když si z toho chození uděláš zvyk.
Kolikrát vidím lidi s nadváhou, jak se snaží s tím něco dělat a běhají a nebo se o běh pokoušejí… je to špatně, ničí si klouby a kyčle jenom proto, že jim o prospěšnosti chůze nikdo neřekl…
S tím tvým kolenem je chůze jasná volba a to plavání je taky super.

Pájo

Bude-li koleno zlobit, měj s ním trpělivost (snad nevadí, když tykám), nakládej mu hezky pomalu a pomoci v začátku mohou i trekingové hole (tzv.Nordic walking).

Pájo

Ať se daří, jen začít..mějte se pěkně.