Jak se donutit jíst zdravě?

Už dlouho se pokouším jíst zdravě, ale vydržím to tak týden a pak to poruším. Pokaždé když jdu na návštěvu nebo když mamka něco sladkýho koupí. Chci totiž zhubnout, ale nejsem tlustá spíš mám jen velké břicho a už nevím co mám dělat, abych ho shodila, protože je to vážně hrozný.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejprve je potřeba ujasnit si v hlavě, co vlastně chceš.

Další odpovědi:

Donutit se???
Co to znamená?
;-)
Buďto něco chceš - a děláš to - a nebo to nechceš a tak to neděláš.
___
Zatím pro hubnutí - podle toho, co píšeš, neděláš nic - jen si přihlouple stěžuješ.

Zlatý

Donutit se nemůžeš. Musíš chtít ! :-)

Zlatý

Obyčejně pomohl pohlavek, ale to se dnes nesmí.

Já mám třeba strašně silnou vůli :D.

zacvič si nebo zaposiluj.. to mi vždycky pomáhalo, nebo si kup třeba cherry rajčátka nebo nějakou jinou zeleninu a když te chyti mlsná tak se snaž jíst tohle místo sladkého...vydrž 3-4 dny, pak te takovy chute prepadat uz tolik nebudou

Pokročilý

Jíst zdravě není o tom, že chceš zhubnout. Jíst zdravě je životní styl. A tím, že začneš jíst zdravě, tak nečekej že ti bříško "splaskne". Začni cvičit.

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

máte pravdu, závislosť na sladkom je skutočne choroba, podobná iným zavislostiam.
(biely) cukor, sladké, totiž zvyšuje produkciu dopamínu ( http://co-to-je.sk/… ), tzv. hormónu šťastia. tento hormón je uvoľňovaný i u fajčiarov po cigarete, u patologických hráčov, narkomanov a pod., ale i po orgazme či inom príjemnom zážitku.
preto vyžaduje odbornú pomoc, a to nie v radoch dietológov a výživových poradcov, ale psychológov.

preto vám doporučujem navštíviť psychológa.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.