registronic

Jak se domáhát kompletní služby za kterou jsem již zaplatil?

Dobrý den, malir nam maloval byt a bohuzel matka mu zaplatila drive nez svou praci dodelal, od te doby pres sms pise ruzne terminy kdy dorazi a pote se nasledne zase pomoci sms omlouva ze nakonec nemuze (hlidani, odvoz, unaveny, nemocny,…). Je mozne podat na pana trestni oznameni? Jedna se o castku pres 5000kc. Forma sjednani je ciste ustni.
Doplňuji:
Jde mi prave o to jestli mohu podat (v tomto pripade) trestni oznameni.
Kterym bych mohl nasledne pohrozit.

Nejlepší odpověď
Drap

V tomto případě může být domáhání značně problematické. Pokud ústní dohodu nelze spolehlivě prokázat, a to bývá téměř vždy, lze ji snadno popřít. Nezbývá zřejmě než čekat a věřit, že to řemeslník dodělá. Podávat trestní oznámení , popřípadě snažit se domoci peráva soudní cestou by bylo namahavé, zdlouhavé a s nejistým výsledkem. Vynaložené úsilí a prostředky by zřejmě několikrát přesáhly požadovanou sumu.

Další odpovědi
anonym

Drap má sice pravdu, ale pohrozit mu tr. stíháním neškodí. Pak se ten malíř možná chytne za bradu.

zzzzz

Hlavně si uchovejte veškerou komunikaci s ním, tím, můžete prokázat, na čem jste byli dohodnuti. To vám nedal ani doklad o zaplacení? Podat tr. Oznámení můžete, ale spíš vám doporučím podat stížnost na živnostenský úřad a na finančák.