Džanička

Jak se do vejce dostane salmonelóza..

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jak se dostane salmonela do slepičích vajec?
Při omývání vajec se může narušit mastný povlak na povrchu vejce a skrz skořápku mohou vniknout škodlivé mikroorganismy. Jejich postup ze zastaví v bílku a dál již nepokračuje. Salmonelu nenalezneme ve žloutcích, sázených vejcích ani u vajec do skla. Také vejce uvařená na měkko nejsou rizikem salmonely ohrožena. Vajíčka bychom měli zařazovat malým dětem až po prvním roce věku dítěte.

Také při nekvalitním krmení mohou ve velkochovech slepice snášet již nakažená vejce

http://www.cpzp­.cz/clanek/1722-0-Vejce.html