Jak se do subwooferu pouští nižší frekvence?

Z PC jde kabel jakc 3,5 z line-out do subwooferu (slouží i jako zesilovač) a z něj vedou 2 kablíky do satelitů.

Labtec 385 pulse

Nejlepší odpověď
baghira

Zesilovač – to je to místo. Kromě toho, že reguluje sílu výstupního signálu, umí zpravidla i potlačovat nebo zesilovat různá frekvenční pásma.

Další odpovědi
mosoj

V subwooferu je frekvenční vyhýbka, která nízkofrekvenční signál ze zesilovače rozdělí na nízké , střední a vysoké kmitočty ( nebo střední a vysoké dohromady). Záleží kolik jakých reproduktorů máme. Z vyhýbky pak takto rozdělené signály putují na příslušné reproduktory.
Může se také ještě jednat o tzv. aktivní reprosoustavu . Pak po rozdělení Nf signálu je každá složka ( basy, středy, výšky vedena na svůj zesilovač) a odtud na příslušné reproduktory.