Zlatý

Jak se do angličtiny překládá rozkazovací způsob v 1. osobě množného čísla?

jezme, slavme, buďme atd.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

pomocí let's (let's eat, let's celebrate, let's be...) . Ve formálním jazyce pak plným tvarem této vazby - "let us" (let us eat, let us celebrate...).

Další odpovědi:

Pokročilý

let's ...

Diskuze k otázce

Zlatý

quentos

hehe, no, ještě jsem to nezkusil, ale co není, může bejt. Jednou jsem takhle přišel učit jednu novou skupinu studentů, prvních cca 5 minut jsem nepustil ani slovo česky a prej mi to, že jsem rodilej, sežrali i s navijákem. Takže státní zaměstnanci by na tom mohli bejt podobně ;{))>

Zlatý

bolak

Tak jo, a až tam půjdeš, tak ber diktafon a pořiď záznam...

Pak to sem šoupni do diškuze :) ale vážně!

Zlatý

quentos

tak jestli vážně, tak je to zatím nerealizovatelné z prostého důvodu - diktafon nemám. Takže ozvu se třeba za deset let, až našetřím - diskuze se snad nauzamykají ;{)>

Zlatý

bolak

stačí mobil, tam máš záznamník ne? :)

dávám ti tejden na přípravu...

Zlatý

bolak

stačí mobil, tam máš záznamník ne? :)

dávám ti tejden na přípravu...

Zlatý

quentos

hehe, leda na psaní poznámek :{)> byl za korunu...

Zlatý

quentos

*neuza...

Zlatý

bolak

quentos: hele, mě napadla taková věc, když umíš tak dobře anglicky, testuješ někdy státní zaměstnance, lidi z banky nebo pojišťoven, jak jsou na tom s jazykem?

Já kdybych uměl jako ty, a šel bych třeba do banky, tak bych schválně mluvil jenom anglicky. Včera zrovna sem viděl, jak se můj bankovní poradce trápil když mu tam došel američan a chtěl vystavit novej certifikát nebo co. Když se baví se mnou nebo s nějakou paničkou, to má sebevědomí nahoře, to je pán, protahuje se, zívá, pupek má dopředu a hladí si čelo, ale jakmile měl komunikovat v jiný řeči, div mu nenaskočily pupínky. Hrbil, ba přímo krčil se za stolem, zakoktával se, koulel vočima, čelo celý orosený a v podpaždí mastný koláče. No prostě nádhernej pohled.

Zkus to někdy taky, zajít na úřad a zkusit na ně cizí řeč. A pak dej vědět jak to dopadlo, ok?

Zlatý

bolak

quentos: já si to myslel, ale to "lets be" se mi nějak nezdálo...

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2732
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.