Zlatý

Jak se dnes u vás v zaměstnání stavějí k dřívějším zlepšovákům ?

Když přijdete na šéfa s návrhem že by bylo dobré toto a toto zlepšit, protože to přinese úsporu, přijme to a co za to dostanete ?
Já jsem si za minulého režimu pomocí zlepšováků vydělal docela slušný peníz. Asi 70 000 Kč. Jak je to dnes ?
Doplňuji:
Ano jsem starý. Pamatuji doby kdy ZN byly ošetřeny zákonem včetně jejich vyhodnocování a příslušných odměn.
Technolog provozu zlepšováky podávat nesměl, ale jako vše, dalo se to obejít a lumpové byli jsou a budou.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

nebudu říkat jméno firmy...Ale u nás to funguje takto.Vymyslím něco,udělám návrh, udělám kompletní výpočty včetně nákresu a odevzdám.dále dostanu nějaký drobák cca 200-500 Kč za realizaci ale můj návrh bude zamítnut.Týden na to příjde Technolog výroby se stejným návrhem kde pozmění číšlo 2 na číslo 3 a hodí pod to svůj podpis...Okamžitě dostane vyplacen návrh a odměnu za ušetření financí firmy.Nevím jak je to v jiných firmách ale u nás to přesně takto funguje

Další odpovědi:

Zlatý

V minulém zaměstnání to bylo jako u Awe. Mé nápady nebyly přijaty, ale za pár týdnu s nimi přišel předseda, které si přivlastnil No, hádat se s nim nemělo cenu. V současném zaměstnání jsem už obdržel pár odměn, sice ne horentní, ale potěšily.
P.S. Mosoji, Ty musíš být hodně starý, když jsi dostával odměny za zlepšováky v prvorepublikové měně. :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.