terry

Cirkusy se všemi zvířaty jsou přežitek, proto je třeba je zakázat. .

Kvůli zvířatům v manéži do cirkusů nechodím.
Pokud chci vidět nějaké zvíře, jde do Zoo.

Další odpovědi
WeeBear

Cirkusy se všemi zvířaty jsou přežitek, proto je třeba je zakázat. .

Ano, obdivuju lidi, kteří tak zvládnou vycvičit zvířata, ale je to opravdu přežitek. Jak psala terry, když zvířata, tak v zoo, ne v cirkuse.

fcoop

Jiná odpověd.

Nevím,jestli výraz „přežitek“ je pro mě ten pravý.
Nemám v podstatě rád ZOO,viděl jsem,jak má tygr v kleci vyšlapané důlky v betonu.
Traumatizované lední madvědy,jeden se kejval sem a tam jako idiot,druhý plaval v bazénu,jak jinak,než sem a tam.Pohoda.
Degenerované ptáky v klecích.
Atd.
Ale zahrady jsou bezesporu smysluplné.
Cirkus – opravdová pakárna – dorazil mě medvěd na motorce.

MacChill

Cirkusy se všemi zvířaty jsou přežitek, proto je třeba je zakázat. .

Cirkusy už dneska stojí za … Trápí se diváci, tak nevidím důvod proč by se měli trápit ještě zvířata…

venkovan

Jiná odpověd.

Na cirkusy se zvířaty se nedívám. A divím se provozovateli, protože ta zvířata jsou podstatně nejdražší položka provozu.
Dneska dobří akrobaté okáží kouzelné věci a je jen otázkou propagovat víc pohyb člověka než nepohyb zvířete.

BENYTA

Cirkusy se všemi zvířaty jsou přežitek, proto je třeba je zakázat. .

Cirkusový kočovný život není důstojný pro žádná zvířata, lidé si ho zvolili, oni jsou donuceni.
Argumenty o městských dětech,které by jinde zvířata neviděly, snad už nikdo nepoužije, v cirkuse vidí pouze nepřirozené zvířecí chování.

samicek333

Cirkusy se všemi zvířaty jsou přežitek, proto je třeba je zakázat. .

týrání…

Meropa

Ponechat je tak, jak jsou, protože cirkusy se zvířaty jsou součástí kulturní tradice - odrážejí se v umění, literatuře a lze je v civilizované formě udržovat..

Neřeším zda se cirkusy odráží v literatuře nebo něčem jiném, prostě si ráda jednou za čas do cirkusu zajdu, pobavím se a zase odejdu.

Majitelé cirkusu zaplatili dost peněz (hlavně za ta exotická zvířata) a dalo jim dost práce zvířata vycvičit a vůbec se jim věnovat, a já je za to co s nimi umí, dost obdivuji.

Kdybych měla řešit utrpení zvířat, tak cirkusová zvířata by byla na posledním místě, protože dost pochybuji že by si někdo zvolil takovýto styl života kdyby neměl rád zvířata.

briketka10

Cirkusy se všemi zvířaty jsou přežitek, proto je třeba je zakázat. .

ten který je

Cirkusy se všemi zvířaty jsou přežitek, proto je třeba je zakázat. .

baghira

Ponechat je tak, jak jsou, protože cirkusy se zvířaty jsou součástí kulturní tradice - odrážejí se v umění, literatuře a lze je v civilizované formě udržovat..

anonym

Cirkusy se všemi zvířaty jsou přežitek, proto je třeba je zakázat. .