Kelt

Jak se díváte na tuto záležitost?

Existuje mnoho umělců, kteří hrají v akčních filmech nebo jsou vynikající tanečníci a ženy je obdivují. Časem se dozví, že tito lidé jsou jinak orientovaní a sice na osoby stejného pohlaví. Napadají mne zrovna Jean Marais, Roman Vojtek a Ricky Martin a určitě je jich více. Je dobré, že tuto skutečnost tito lidé tají před veřejností? Šokuje vás to, respektive šokovalo, protože to je záležitost staršího data? Děkuji.

Nejlepší odpověď
briketka10

u herce Jeana Maraise mě to překvapilo hodně
i u Davida Bowieho jsem byla překvapená, ale
mám ho moc ráda, když se oženil a měl dítě, tak
tím své fanoušky šokoval, ale neřešila jsem to
každý má své soukromí u dalších umělců a herců
mi orientace nevadí, když jsou to moji oblíbenci beru
je tak jací jsou homosexualita není přeci žádná nemoc..
Doplňuji:
občas sleduju pořad Queer jsou tam moc
zajímavé věci složitou situaci řeší i tito lidé
přeoperovaní v ženu a naopak mají to ve
společnosti hodně těžké dokonce jsem
viděla cizí dokument, že jednoho chlapce
rodiče vyhodili z domu a najít práci i byt je
pro ně velký problém :
http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/104004396­32-byla-jsem-muzem

Další odpovědi
gecco

Neřeším sexuální orientaci sousedů/ek, politiků/ček, řidičů/ek MHD…
Proč bych měl řešit totéž u herců/ček apod.??
Je to jejich soukromá věc.
___
A proč někteří svou orientaci tají (resp. nezveřejňují)? – možná proto, že chtějí mít klid.

Šidlo

Sú to ich životy a ich osobná vec. Umelci nie sú verejný majetok, hádam len ich umenie…oni sú súkromné osoby a majú právo žiť v súlade so zákonom a podľa vlastných potrieb a predstáv.

Dýché

Když se to dozvím, tak mě to překvapí, ale v podstatě o tom nijak zvlášť nepřemýšlím, takže mi to vůbec nevadí. Jestli se o tom rozšíří veřejnosti nebo ne je jejich věc.

led

Hovorí sa, že umelec, ak má byť dobrým umelcom, musí byť citlivejšie iný ako iní ľudia, ale súčasne má byť rovnako citlivý ako oni. Po všetkých stránkach.
Umelci,
ako „verejne známe osoby“ sú v skutočnosti bežní ľudia, normální smrteľníci aj so všetkými ľudskými kladmi i zápormi…
teda aj ich sexualita je ľudská, taká istá ako aj u niekoľkých miliard iných menej známych i neznámych smrteľníkov, v celej škále citového farebného spektra… aj sexuálneho
sú viac viditeľní a mnoho ľudí spája svoje sny o hercoch s postavami, ktoré hrajú. Neuvedomujú si však, že herec dokáže zahrať aj človeka charakterovo úplne opačného, než je on sám. Dobrý herec nehrá, ale žije svoju postavu, nemôže dávať najavo svoju nechuť k nej, svoje opačné pocity, Na druhej strane mimo svojej umeleckej práci, chce žiť svoj život, taký aký vidí, v ktorom sa dobre cíti, aj v sexualite. Je to ich súkromie, ich život. Nechajme im ho. Aj my máme svoj život a nechceme, aby sa nám v ňom rýpali iní.

iceT

Je mi to celkem šumák,u herců jako byl J.Marais nebo E.Cupák -čili těch starodávných-se dalo celkem předpokládat,že svou orientaci budou tajit,když lidi tehdy nebyli tak tolerantní jako dnes,kdy je homosexualita snad moderní.Na jejich herectví to vliv stejně nemá.Je dobré tuto skutečnost tajit,protože ostatním lidem do jejich orientace nic není a je to jejich soukromá věc.

postcd

nijak mě to nešokuje ani neobtěžuje, proč by mělo? je to jejich věc

anonym

Vždyt i tvé děti pokud máš se mohou během života změnit jak v myšlení,tak i v orientaci,snad bys je nezavrhnul.

ivzez

Každý, včetně veřejně známých osobností – politiků, herců, … má právo
na soukromí. Vadí mi, jak média „propírají“ něčí životy, orientaci apod.

Nesouhlasím s Led:
Dobrý herec zahraje každou roli profesionálně.
Ten, který začne „roli žít“, přestává být hercem.
Většinou pak začne přehrávat a nestojí za nic …

led

ivzez zjavne máte iné skúsenosti než ja.
Čo je to vlastne profesionalita umelca, to, že za svoj výkon berie peniaze, alebo to, že svoj výkon robí v plnom nasadení? Môže byť veľkým hercom len profesionál, ktorý síce podá vynikajúci výkon ale ako divák necítim tú jeho postavu, alebo amatér, či nejaký zborista, ktorý aj keď sa nedrží predpísaného textu, príkazov režiséra, ma presvedčí? Ak herec začne postavu prehrávať, znamená, že ju nepochopil, necíti jeho citmi…
Zažila som napríklad jedného nemeckého herca, príjemný človek, citlivy, vtipný ale v momente ako si obliekol uniformu esesáka bol to Arijský nadčlovek studený ako psí čumák, rovno som z neho cítila dym Osviedčimu, popravčie háky a slučky, tú nenávisť voči všetkému Slovanstvu a ostatnej podradnej rase. A po nakrúcaní, bol to opäť človek. Práca na javisku, pred kamerou je prevtelenie sa do postavy a tú dobu predstavenia, nakrúcania žiť postavou.