mosoj

Jak se díváte na spor o Slovanskou epopej… ?

Já se osobně všem moravákům za chování Prahy omlouvám !!
Doplňuji:
Když to tam bylo do dnes, tak ať to tam nechají.

Nejlepší odpověď
kropitko

mosoji těžko říct,,já jsem pro aby byla v Praze,když pominu to,že to mám do Prahy blíž, tak i pro turisty je to z tohoto hlediska daleko přístupnější…je to dost problematické a rozhodlo se tak jak se asi rozhodnout jen dalo. Jen aby se jí cestou do Prahy nic nestalo. Jinak si myslím,že je jedno kde bude,jen aby o ní bylo dobře postaráno. Přeci jenom je to unikátní historická památka,která by neměla zaniknout jen díky nějakým sporům.....

Další odpovědi
anonym

pokud si to Mucha přál mělo by být splněno jeho přání a jeho obrazy být vystaveny na důstojném místě a né 40 let někde na půdě

anonym

O čem chcete diskutovat? Nevyjádřil se snad Mucha dostatečně jasně?.

elektrikář

Žabo myší válka po 60 let není Praha schopná naplnit poslední vůli malíře.A postavit slíbený nový pavilon. Takže se Národní galerie snaží o zviditelnění a a získání větších tržeb.

anonym

Zámek v Krumlově nechtěli prodat, ani neměli na opravu. Budova tedy chátrala. V tom je ta chyba. Na jedné straně se vyhazují miliony za hlouposti, jako brněnský falus, sochy, na druhé zas nechají památky chátrat. Prezident řekl správně, že Praha má památek dost. A kde ta epopej bude viset? Ve stanici I.P.Pavlova? Slovanskou epopej Mucha daroval Praze dávno. Ale kam si ji chtějí dát? Nešlo by za opravu zámku přenechat i zámek Praze? To je otázka. Zámek je na kopci, povodeň tam nepřijde.
Doplňuji:

Jasně že Pražské Mocnářství kašle na nějaký pavilon. Je krize! Potřebují přitáhnout turisty.

Je to tedy kvůli Penězům.

Ten šašek nebo jak se jmenuje se chce zapsat do učebnic dějin. Až se s tím něco stane, zničí se to, přestane to existovat a někde v knížce bude článeček s fotkami. Praha utopila Muchu. Opravdu to mají do Moravského Krumlova tak daleko, nebo ji ještě nikdy žádný Pražák neviděl?