Avatar uživatele
gecco

Jak se ´díváte´ na situaci, kdy něco nakupujete a prodavači/ky se mezi sebou vybavují o ´soukromých´ věcech?

Nemyslím situaci, kdy něco – jakožto zákazníci, potřebujete nebo vyžadujete (to by byl ´vrchol!!´).
😉
Pro ilustraci dvě situace – obě z dneška:

  1. při nákupu docela drahých ´zbytečností´ (v boutique) se prodavačky (pokud někdo nevyžadoval jejich pozorost) bavily o nevhodně zvoleném obědě u ´ťamana´ („chhh – ta rýže byla opravdu hrozná“…)
  2. v občerstvení (řekněme creperii) se holky za pultem bavily o ne/výhodnosti úklidových prostředků tak, že přehlušovaly hosty

Doplňuji:
Shodou okolností jsem byl nedávno v Německu – a variantu, že se prodavačky spolu baví, jsem nezaznamenal…
😉
Mám pocit, že u nás je v tomto směru jistá ´přezaměstnanost´.
A také taková nějaká ´neúcta´ vůči zákazníkovi – který to vše vlastně platí…
___
Mimochodem – rovnou z Něměcka jsem jel do Kaufu – a nestačil se divit…
Paleťák ´zapomenutej´ mezi regály (uprostřed uličky), nevyložené palety se zbožím (taky jen tak v uličce)…
Přes všechny nářky některých lidí (ohledně nedostatku práce) mám pocit, že ještě pořád si mnozí neuvědomují, kde se jim ta výplata ´rodí´…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: gecco

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, Emefej, briketka10, balca, marci1, Lamalam před 3411 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Odpoveď byla označena jako užitečná

neruší mne, aspoň mám čas sám/a pro sebe

Doplňuji:
Z pohledu zákazníka jsem radši, když se prodavačky baví spolu,
než by něco vnucovaly. Chci si vždy napřed sama prohlédnout
nabídku, prodavače potřebuju až při užším výběru.

Pokud se ale s takovým jednáním setkám, vždycky se divím,
že jsou ještě zaměstnány. Soukromý hovor není jejich náplní
práce a pokud se v pracovní době věnují jiným aktivitám,
porušují zákoník práce …

Upravil/a: ivzez

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

je mi to jedno

no a co nevadí mi to, vím co tato
práce obnáší a mají nárok si taky
během dne si jen tak něco říct ne ?
jsou to taky lidi žejo..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

ruší mne, ale ´přežiju to´

Někteří lidi jsou nastavení na vyšší hlasitost. My Češi jsme docela tichý národ. To je znát třeba na zahraniční dovolené na pláži nebo v restauraci, kde je spousta jiných národů. Všimnul jsem si jak třeba v čekárně u doktora si lidi, co přišli spolu, šeptají úplně co nejvíc potichu. Tahle tichost se mi na Češích líbí. Je mi příjemnější se na veřejnosti bavit s někým potichu a klidně, než překřikovat dalších dvacet uřvanců.
Nicméně i v tomhle směru jsou mezi námi výjimky, které slyšíte ve vlaku ze sousedního kupé, přes celou hospodu, z druhého konce tramvaje nebo přes rušnou ulici. Ze začátku máte dojem, že říkají něco schválně tak, aby to slyšeli všichni, ale podle obsahu obvykle zjistíte, že jde o něco soukromého a naprosto nezajímavého. Není jich moc, proto si jich vždycky všimnete 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

je mi to jedno

Halt jsi jim byl šuma fuk.
Doplňuji:
Až budeš chodit do práce v plenkových kalhotkách aby ti to neteklo z nohavic, mluvil by jsi jinak. Odstěhuj se do Němec a dej nám svatý pokoj. Já jsem v Německu ještě nebyl a nechybí mně to. Jo a přál bych ti vidět když se na tržiště přihnal Němec a myslel si, že když bude platit (tenkrát¨) markou, že se z toho podělám a dám mu více zboží. Zadostiučiněním mně byl jeho ksicht když jsem řekl, že o jeho marky nestojím ať platí v korunách. No vidíš a zase víš o mně něco víc, zapiš si to, třeba se to někdy hodí.
Vždyť tě tady nikdo nedrží.
U nás stejně nejsou prodavači ale podavači a to dokážu sám. Já je neplatím, nenech se vysmát s takovými příměry, platí je kapitalista dokonalý vydřiduch z toho co uráčí uždíbnout sobě. A jestli si to koupím nebo ne rozhoduje cena a kvalita a za tu ti podavači nemohou.
Jak vidíš sabotovat se dá v každé době. Zvláště když tě někdo naštve.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nazdar Bazar

neruší mne, aspoň mám čas sám/a pro sebe

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

je mi to jedno

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

neruší mne, aspoň mám čas sám/a pro sebe

🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

ruší mne, ale ´přežiju to´

Není mi to příjemné, ale pokud si mě všímají a obslouží mne, říkám si, jsou to lidi. Nejhorší je, když prodavačka telefonuje mobilem a nevšímá si mě. ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

ruší mne, ale ´přežiju to´

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Mě je to jedno, jen do té doby, dokud po nich něco nechci, jako čekat sama u pultu, než prodavačky mezi sebou dokecaj mi leze na nervy, anebo v Liedlu, nebo takovém podobném kšeftě je prostě nadlidský výkon vůbec nějakou prodavačku sehnat, krom pokladní, která před zákazníkem prostě utýct nemůže. Nebo zas ty, který se na tebe přisají už u vchodu jako klíště, to taky nemusím.

před 3411 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Ať se bavěj o čem chtěj, pokud během nákupu nezmizí z těla ledvina tak jsem tolerantní. Mě spíš trápí jiná věc, chodím do obchoďáku kde jedna pokladní strašně smrdí chlapským potem, a je to cejtit až u pomerančů. Navíc je evidentní že jí to zatím nikdo z kolegů neřek a já jako zákazník na to asi nemám právo, nebo jo? Kdybych jí to řek, jí by bylo trapně a já už bych tam nemoch, protože já bych byl ten špatnej, i kdybych se jí tím třeba snažil pomoct. Co byste udělali vy? Mám tam chodit hned z rána a nějak nenápadně jí vždycky pocákat voňavkou nebo jaké vás napadá řešení? Už je to asi rok co takhle smrdí, ale já tam chodím obden a mají tam otevřenou většinou jen tuhle 1 kasu, kde je ona.

před 3411 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Řekni jí, ať se potí na jiným chlapovi…
😉

před 3411 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Ale ona se právě nepotí na mě, ale na pokladně.

před 3410 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Awe

Tohle je ještě dobré.mám zkušenost z kauflandu tady u nás kdy jsem na pokladně a čekám ve frontě,pokladní se baví mezi sebou a na nějaké zboží „serou“. Ale pořád je to dobré oproti uklízečkám které jsem zažil v jednom podniku. člověk jde na oběd a slyší jak se baví o tom která z nich má jaký výtok,jakou má barvu apod.Tohle už je prostě moc i na mě…

před 3411 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Awe,
tak to bych blila a na oběd by mě přešla chuť i
když mi obyčejně nic nevadí ani vyvrhlý střeva ve
filmech, nebo když někdo baští červíky a já sama
jím :)

před 3410 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Ano, Mosoji – a to je mi právě divné…
Já (nejenom já, ale i já) je živím – a jsem jim"šumák"…

před 3411 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

To nic není,včera jsem byl nakoupit a za kasou seděla prodavačka která byla ožralá a sprostá jak Kalamity Jane.:-)

před 3411 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

;-D
To jsou prostě věci, který mi nejdou na rozum…
___
Podobně nerozumím obchodníkovi, kterému nestačí jeho marže (zákazníkem odsouhlasená cena), ale má potřebu toho zákazníka ještě okrást tím, že mu dodá jiné zboží…
:-O

před 3411 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek