gecco

Jak se ´díváte´ na situaci, kdy něco nakupujete a prodavači/ky se mezi sebou vybavují o ´soukromých´ věcech?

Nemyslím situaci, kdy něco – jakožto zákazníci, potřebujete nebo vyžadujete (to by byl ´vrchol!!´).
😉
Pro ilustraci dvě situace – obě z dneška:

  1. při nákupu docela drahých ´zbytečností´ (v boutique) se prodavačky (pokud někdo nevyžadoval jejich pozorost) bavily o nevhodně zvoleném obědě u ´ťamana´ („chhh – ta rýže byla opravdu hrozná“…)
  2. v občerstvení (řekněme creperii) se holky za pultem bavily o ne/výhodnosti úklidových prostředků tak, že přehlušovaly hosty

Doplňuji:
Shodou okolností jsem byl nedávno v Německu – a variantu, že se prodavačky spolu baví, jsem nezaznamenal…
😉
Mám pocit, že u nás je v tomto směru jistá ´přezaměstnanost´.
A také taková nějaká ´neúcta´ vůči zákazníkovi – který to vše vlastně platí…
___
Mimochodem – rovnou z Něměcka jsem jel do Kaufu – a nestačil se divit…
Paleťák ´zapomenutej´ mezi regály (uprostřed uličky), nevyložené palety se zbožím (taky jen tak v uličce)…
Přes všechny nářky některých lidí (ohledně nedostatku práce) mám pocit, že ještě pořád si mnozí neuvědomují, kde se jim ta výplata ´rodí´…

Nejlepší odpověď
ivzez

neruší mne, aspoň mám čas sám/a pro sebe

Doplňuji:
Z pohledu zákazníka jsem radši, když se prodavačky baví spolu,
než by něco vnucovaly. Chci si vždy napřed sama prohlédnout
nabídku, prodavače potřebuju až při užším výběru.

Pokud se ale s takovým jednáním setkám, vždycky se divím,
že jsou ještě zaměstnány. Soukromý hovor není jejich náplní
práce a pokud se v pracovní době věnují jiným aktivitám,
porušují zákoník práce …

Další odpovědi
briketka10

je mi to jedno

no a co nevadí mi to, vím co tato
práce obnáší a mají nárok si taky
během dne si jen tak něco říct ne ?
jsou to taky lidi žejo..

klumprt

ruší mne, ale ´přežiju to´

Někteří lidi jsou nastavení na vyšší hlasitost. My Češi jsme docela tichý národ. To je znát třeba na zahraniční dovolené na pláži nebo v restauraci, kde je spousta jiných národů. Všimnul jsem si jak třeba v čekárně u doktora si lidi, co přišli spolu, šeptají úplně co nejvíc potichu. Tahle tichost se mi na Češích líbí. Je mi příjemnější se na veřejnosti bavit s někým potichu a klidně, než překřikovat dalších dvacet uřvanců.
Nicméně i v tomhle směru jsou mezi námi výjimky, které slyšíte ve vlaku ze sousedního kupé, přes celou hospodu, z druhého konce tramvaje nebo přes rušnou ulici. Ze začátku máte dojem, že říkají něco schválně tak, aby to slyšeli všichni, ale podle obsahu obvykle zjistíte, že jde o něco soukromého a naprosto nezajímavého. Není jich moc, proto si jich vždycky všimnete 🙂

mosoj

je mi to jedno

Halt jsi jim byl šuma fuk.
Doplňuji:
Až budeš chodit do práce v plenkových kalhotkách aby ti to neteklo z nohavic, mluvil by jsi jinak. Odstěhuj se do Němec a dej nám svatý pokoj. Já jsem v Německu ještě nebyl a nechybí mně to. Jo a přál bych ti vidět když se na tržiště přihnal Němec a myslel si, že když bude platit (tenkrát¨) markou, že se z toho podělám a dám mu více zboží. Zadostiučiněním mně byl jeho ksicht když jsem řekl, že o jeho marky nestojím ať platí v korunách. No vidíš a zase víš o mně něco víc, zapiš si to, třeba se to někdy hodí.
Vždyť tě tady nikdo nedrží.
U nás stejně nejsou prodavači ale podavači a to dokážu sám. Já je neplatím, nenech se vysmát s takovými příměry, platí je kapitalista dokonalý vydřiduch z toho co uráčí uždíbnout sobě. A jestli si to koupím nebo ne rozhoduje cena a kvalita a za tu ti podavači nemohou.
Jak vidíš sabotovat se dá v každé době. Zvláště když tě někdo naštve.

Nazdar Bazar

neruší mne, aspoň mám čas sám/a pro sebe

anonym

je mi to jedno

Nevíteto?

neruší mne, aspoň mám čas sám/a pro sebe

🙂

marci1

ruší mne, ale ´přežiju to´

Není mi to příjemné, ale pokud si mě všímají a obslouží mne, říkám si, jsou to lidi. Nejhorší je, když prodavačka telefonuje mobilem a nevšímá si mě. ☹

Lamalam

ruší mne, ale ´přežiju to´

anonym

Mě je to jedno, jen do té doby, dokud po nich něco nechci, jako čekat sama u pultu, než prodavačky mezi sebou dokecaj mi leze na nervy, anebo v Liedlu, nebo takovém podobném kšeftě je prostě nadlidský výkon vůbec nějakou prodavačku sehnat, krom pokladní, která před zákazníkem prostě utýct nemůže. Nebo zas ty, který se na tebe přisají už u vchodu jako klíště, to taky nemusím.

bolak

Ať se bavěj o čem chtěj, pokud během nákupu nezmizí z těla ledvina tak jsem tolerantní. Mě spíš trápí jiná věc, chodím do obchoďáku kde jedna pokladní strašně smrdí chlapským potem, a je to cejtit až u pomerančů. Navíc je evidentní že jí to zatím nikdo z kolegů neřek a já jako zákazník na to asi nemám právo, nebo jo? Kdybych jí to řek, jí by bylo trapně a já už bych tam nemoch, protože já bych byl ten špatnej, i kdybych se jí tím třeba snažil pomoct. Co byste udělali vy? Mám tam chodit hned z rána a nějak nenápadně jí vždycky pocákat voňavkou nebo jaké vás napadá řešení? Už je to asi rok co takhle smrdí, ale já tam chodím obden a mají tam otevřenou většinou jen tuhle 1 kasu, kde je ona.

gecco

Řekni jí, ať se potí na jiným chlapovi…
😉

bolak

Ale ona se právě nepotí na mě, ale na pokladně.

Awe

Tohle je ještě dobré.mám zkušenost z kauflandu tady u nás kdy jsem na pokladně a čekám ve frontě,pokladní se baví mezi sebou a na nějaké zboží „serou“. Ale pořád je to dobré oproti uklízečkám které jsem zažil v jednom podniku. člověk jde na oběd a slyší jak se baví o tom která z nich má jaký výtok,jakou má barvu apod.Tohle už je prostě moc i na mě…

briketka10

Awe,
tak to bych blila a na oběd by mě přešla chuť i
když mi obyčejně nic nevadí ani vyvrhlý střeva ve
filmech, nebo když někdo baští červíky a já sama
jím :)

gecco

Ano, Mosoji – a to je mi právě divné…
Já (nejenom já, ale i já) je živím – a jsem jim"šumák"…

ten který je

To nic není,včera jsem byl nakoupit a za kasou seděla prodavačka která byla ožralá a sprostá jak Kalamity Jane.:-)

gecco

;-D
To jsou prostě věci, který mi nejdou na rozum…
___
Podobně nerozumím obchodníkovi, kterému nestačí jeho marže (zákazníkem odsouhlasená cena), ale má potřebu toho zákazníka ještě okrást tím, že mu dodá jiné zboží…
:-O