Expositor

Jak se díváte na rodiče, kteří odmítnou nechat očkovat své dítě standardními typy očkování ?

Jedná se mi o standardní sadu očkování, ne nějaké nadstandardy.

Nejlepší odpověď
Drap

Je to věc názorů. Neberu těmto rodičům jejich názor. Osobně jsem však pro to, aby standardní očkování prodělali všechny děti.

Další odpovědi
mzm

Kdyby měli (ti rodiče) ve svém okolí někoho podobného, komu dítě na nějakou tuhle chorobu (proti které se očkuje) umřelo, nebo nedej bože získalo nějaké trvalé poškození, jistě by takové očkování nepovažovali za „zbytečnou zátěž organizmu“.
A pokud se jejich neočkovanému dítěti (nedej bože) něco podobného přihodí, ať pak brečí na těch „odborných webech/institu­cích“, které jim to poradily.

Pokud ale počítají s tím, že úmrtnost dětí u nich bude jako před érou očkování, je to v pořádku.

Dochy

Nijak. Vidím jako problém státu že není schopen zajistit slušné podmínky. Až se vypořádá s argumentací ohledně možných rizik očkování a bude následky nějakým způsobem řešit, bude situace někde jinde. Nařídit očkování a pak nutit rodiče podepsat souhlas s tím že jsou si vědomi rizik a berou případné nežádoucí účinky na svá bedra je podle mně alibismus a sprosťárna. Nucení použít pro očkování jedinou konkrétní vakcínu pak zakládá možnost k úvahám o korupci a tím snížení důvěryhodnosti…

To se prosím nehodlám pouštět do debaty jaká ta rizika jsou a jak vážná a jak prospěšné to očkování je. Já předpokládám, že klady převažují. Ale stát se svým přístupem podle mně dopouští sviňárny.

dudu

Asi podobně jako na vegany, vyznavače různých extravagantních sekt, fanatické ochranáře přírody apod. Pokud svými aktivitami právě neohrožují okolí, vyčkal bych až jim za důsledky úchylek vystaví účet jejich potomci!!

dr.luha

Dnešní standardní sada byla oproti dřívějšku neúměrně zvýšena a také intervaly se zkracují, což vede k výrobě autistických dětí. Jejich počet se hrozivě zvětšuje. Hliník v mozku umí udělat pěknou paseku…A nevyvinutý imunitní systém má taky co dělat při aplikaci šesti nemocí najednou. U psa by člověk asi do takového rizika nešel.

Fléňa

My jsme nechali našeho syna očkovat a vakcína ho, zabila!!„
Po očkování se u něj objevily příznaky Autismu“,je to sázka do loterie, buď to vyjde nebo ne.nám to všem zkazilo celý život a spravedlnosti se nedovoláte,far­maceutické firmy si zaplatili celosvětově testy, které říkají že není průkazná spojitost s vakcínami!",ale 40% autistů v populaci hovoří jinak.

da ny

Většina národa je ještě proočkována vcelku „bezpečnými“ vakcínami.
Např. Hexavakcína může být nebezpečná a takové očkování není přirozené … (mělo by být postupně).
Pravdou je, že nám přibývají autisté…
http://dr.frej­.cz/zdravi/he­xavakcina
Na rodiče odmítající standardní očkování se nedívám nijak a neodsuzuji je..
Obvykle bývají okolnostmi (společností) donuceni k oočkování svých dětí (dětský kolektiv).
Za nebezpečné považuji očkování děvčátek (nepovinné). V několika zemích je již zakázáno
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/jsou-vakciny-proti-rakovine-delozniho-cipku-nebezpecne/
https://www.proz­dravi.cz/varov­ne-signaly-ockovani-prof-rndr-anna-strunecka-drsc.html
„A moje osobní doporučení? Pokud milujete svoje děti, naučte je včas bezpečnému sexu a hygieně, veďte dívky k pravidelným prohlídkám u gynekologa, ale nedávejte je očkovat ani Silgardem ani Cervarixem.“
http://calendu­la.cz/clanky%20na%20ne­t/ockovani%20hpv­.htm

SADLIK

Pokud nemají rozum rodiče, měla by nastoupit legislativa. Není možné, aby se u nás šířily nemoci, aby děti trpěly, protože rodiče nemají rozum. Otázka kvality je věc jiná, to by se mělo řešit soudně.

HZK

Že mají rozum. jediné očkování které má smysl, je proti tetanu a klíšťatům.

tobby

Je mi jich líto.

mzm

Std očkováním uvažuji věci jako tetanus, obrna, černý kašel (i když ten už se tuším neočkuje) a podobné věci.
Očkování proti chřipce je podle mě v našich končinách kravina.
Ostatní očkování je opravdu třeba si rozmyslet.

Fléňa, co za očkování zabilo Vašeho syna?