fiallovazn

Jak se díváte na požadavek přikládat k životopisu při zaslání žádosti o práci ve státní správě i lékařské vyšetření .

Je to podmínka přijetí ŽÁDOSTI do výběrového řízení, která stojí přibližně 400,–Kč. Podotýkám, že musí být na originálním formuláři. Což znamená, každá žádost nová prohlídka.

Odpovědi
da ny

Je na Vás, kolik žádostí si chcete podávat.
Pokud chcete mermomocí pracovat ve státní správě, respektujte dané podmínky.
Můžete vyměnit lékaře, my platíme za takové potvrzení 150 Kč a někdy pan doktorjen mávne rukou (Při podání přihlášek na VŠ je jeho razítko na každé přihlášce. Při 5, potvrzených v jeden den dcera platila celkem 150 Kč).

Jiří Bohumil

Podle mne je důležité, aby každý zaměstnavatel byl informován jak o fyzickém, tak i o psychickém stavu uchazeče o zaměstnání. Originální formulář je pochopitelný, neboť v dnešní době je velmi jednoduché zfalšovat a zkopírovat jakékoliv potvrzení. Bohužel to dnes stojí peníze, jako vše ostatní, protože se tato vyšetření neplatí ze zdravotního pojištění. Stejně jako při jakýchkoliv vyšetřeních pro jiné účely (řidičské oprávnění, pravidelné kontroly na ŘP od 65 let a pod.)

ivzez

Žádnému zaměstnavateli – včetně státní správy – není
nic do zdravotního stavu uchazečů ani zaměstnanců.

Požadavek přikládat lékařské vyšetření je nejen neoprávněný,
ale i nesmyslný – lékař může vyšetření provést (může uchazeče
vyšetřit), ale vyšetření nelze k ničemu přiložit.
[Zaměstnavatel nemá právo ani na sdělení výsledku vyšetření.]

Zaměstnavatel má právo (v některých případech i povinnost) vědět, jestli je
uchazeč nebo zaměstnanec zdravotně způsobilý vykonávat tu kterou profesi.
Např.: „Pan XY je zdravotně způsobilý vykonávat práci řidiče."

_____________­______________

Zaměstnavatel NEMÁ „právo být informován" o fyzickém
ani psychickém stavu uchazečů ani zaměstnanců!