Jak se díváte na český zbrojní průmysl, který vyváží s úspěchem do ciziny zbraně a munici, která zabíjí i nevinné lidi ?

V tom případě souhlasíte s tím, aby ve východní Evropě byly umístěny ze zámoří zbraně? No a co, hlavně že amíci budou mít práci!
P.S. Nesouhlasím s vámi!

Nejlepší odpověď
gecco

Tak jako auto a jeho výrobce nemůže za debila za volantem, tak ani výrobce zbraně nezodpovídá za jejího majitele/držitele…
😉
A v zásadě je fajn, že lidé pracující ve zbrojním průmyslu mají práci.
😉

Další odpovědi
anonym

Máte nějaký konkrétní odkaz?Tedy jestli to není tajné.
w.youtube.com/wat­ch?v=68ueB5TZ2ZY

setapouch

Zbrane nezabijeji, zabijeji lide. Sam muzes hlidat zbran ve zdroji, jestli nekoho zabije.

OK, zbran muze zabit. Ale zbran muze i zivot zachranit. Vezmi jedne strane zbrane a bude zmasakrovana tou druhou stranou. Realne reseni? V soucasne dobe neexistuje. Takze z toho vytriskejme co nejvic – nejen ekonomicky, ale i lidsky. Dejme lidem praci a dejme jim moznost chranit a branit sve zivoty a svuj majetek.
Doplňuji:
Doplneni s puvodni otazkou vubec nesouvisi.

Zdroj: http://zbrane-zabijeji.mujgloc­k.com/

led

Tak isto ako na každý „zbrojní průmysl, který vyváží s úspěchem do ciziny zbraně a munici, která zabíjí i nevinné lidi "
Je to obchod a nič iné len obchod bez ohľadu na ľudské city. Na druhej strane, zbrojný priemysel zamestnáva veľké množstvo ľudí, ktorí by inak nemali prácu, vylepšuje aj štátne HDP a celosvetovú ekonomiku… to ale neznamená, že je sociálne humánny, práve naopak, je paradoxne brzdou aj hnacou silou pokroku
Doplňuji:
K druhej časti otázky, ktorá je svojim zameraním iná ako samotný titulok. (svojim spojením titulku a doplnenia otázky ste zmiešal jablká s hruškami do spoločného názvu "ovocie“)

dudu

Dříve byly zbrojovky kontrolovány státem. Dnes se jedná o polosoukromé a soukromé společnosti. Už proto nemám dobrý pocit z toho, že za výrobou a exportem zbraní stojí neznámé osoby a skrytí účastníci. Věřit tomu, že tito novodobí podnikatelé samozřejmě respektují morálku a etiku se mně jeví jako velmi, ale opravdu hodně naivní.

zorro

Jo, jsou to hrozní syčáci, tihle Američané. A do Evropy se začali srát už dávno, např. 1917 nebo 1944.

anonym

Z lidského hlediska je to sviňárna, ale z ekonomického hlediska …zase mají lidé práci.Havel brojil proti zbrojení, zlikvidoval těžký průmysl (výrobu tanků a prodej do jiných zemí) a trhy nám obsadily jiné firmy a naši lidé přišli o práci.
Co je potom lepší?
Doplňuji:
S tímto taky nesouhlasím.Ptal jsi se na český zbrojní průmysl a já odpovídal na toto.Určitě američani nebudou rozmísťovat zbraně z českého zbrojařského průmyslu, ale svoje, takže s tímto taky nesouhlasím.
A co s tím naděláme my, obyčejní lidé?Když nedokážeme ve své zemi udělat pořádek, jak chceme zabránit tomu, aby američani nerozmísťovali své zbraně ve světě?

lexx

válčit se bude do konce světa…když kvér neprodá Pepa rád prodá číňan…podívej se co škod na hospodářství napáchal falešný humanista ryšavý Havel…

AmazedWolf

Nebýt těch zbraní a munice co se u nás vyrábí, tak bys možná už nežil.
S rozmíštěním američanů ve východní Evropě nesouhlasím! Američani už neví kde by dělali bordel. Udělali bordel v Asii a Africe, tak se začnou srát do Evropy.

setapouch

Odpověď od arygnoce nahlášena jako závadná. Když jsem já ve stejném duchu psal o slovácích, příspěvky mizeli tak rychle, jak jsem je stíhal psát. Jsem zvědavý, kdy admin smaže tohle. Počítám, že arygnoc je po annas další nedotknutelný, takže spíš zmizí tento příspěvek než jeho.

arygnoc

malému českému šovinistovi sa nepáči odpoveď:

"na tom, ako sa na to dívame my, radoví občania, houno záleží.

akurát havel – autor termínu „humanitárne bombardovanie“, musí v hrobe rotovať ako rotor dynama – na slovensku zrušil prakticky strojárensky priemysel, ktorý sa zaoberal zbrojnou výrobou, zatiaľ čo v rodnom česku sa vyrába zbraní až-až (a vyrábalo i pozrušení vojenskej výroby na slovensku).

pítomnosť akejkoľvek armády v česku je od vojny tak normálna vec, že nič na tom nezmení názor kohokoľvek.

keď prináša pracovné miesta výroba smrti, prečo sa nezmieriť s tým, že i (cudzí) vojaci prinášajú ďalšie pracovné miesta.
a to je predsa pre čecha dobré, nie?"?

;-Q

setapouch

Mimochodem, opět nahlášeno jako závadné.

setapouch

Když já řeknu o slovácích, že vysávají náš systém, nějaký slovák to smaže. Tak jsem zvědavý, kdy bude smazána pokus o urážku Čechů.

Ty máš jediné štěstí, že my dva se asi nikdy nepotkáme. Protože bych od tebe chtěl vysvětlení a příjemné by ti to nebylo.

arygnoc

tomu by si nerozumel.
veď nerozumieš ani rodnému jazyku.
takže je to tvoje šťastie, žiješ v sladkej nevedomosti.

;-Q

anonym

Tím doplněním jsem myslel, že když to je pro některé , možná české , občany výnosné, ale i pro zaměstnance, tak to musí být výhodné i pro druhou stranu! Co tady děláme kompot, že jo!

anonym

setapouch, jen abys někdy nekoukal do hlavně škorpiónu!

setapouch

Stat se to muze. Ale byl bych klidny. Pokud by tu zbran teda nemel nikdo v ruce.

Zbrane, o kterych mluvis, nejsou problem vyrobcu. Prekupnici a paseraci (a nedy to muze byt vladou nebo vyrobcem ovladana firma) jsou ti, kdo dodavaji zbrane tam, kde je na obchod s vojenskym materialem embargo.

anonym

Gecco, dívej se na to z lidského hlediska, nikoliv z ekonomického! ☹

anonym

Sice nejsem on,ale už jako malá lolitka jsem se bála zbraní,když si ostatní děti hráli na válku,kde je morálka,já nepodpořím vás – my zase nepodpoříme tebe,socialismus neboli ráj na zemi už dávno není a ani nikdy nebyl,sniper?