Jak se diagnostikuje a léčí choroba zvaná „fantas“? Říká se něco jako „Toho zase chytá fantas.“

Nejlepší odpověď
annas

Fantas či fantaz – třeštění, blouznění vztek – zkrácený nespisovný výraz ze slova fantasmagorie – vidina, přelud, blouznění, nereálné plány.

V. Machek uvádí – fantas a magor, řecky fantasma = zjev, zjevení, něco vytvořené fantazií. .

Podle Slovníku nesopisovné češtiny

Někdy možná by stačila studená sprcham jako když se pohádkový Honza učil latinsky a mlel fráze stále dokola.

Další odpovědi
Kepler

Nejde o chorobu, ale o stav mysli. Nejlépe ho dosáhneš kombinací alkoholu a LSD a pak se nápadně podobáš některým našim politikům. Pokud jde o duševní chorobu, pak jsou na to vyhrazeny jiné (odborné) výrazy.