Jak se dělí při maj.vyrovnání po rozvodu důchodové připojištění a pojištění domácnosti?

Odpovědi
hanjimka

Důchodové připojištění je na rodné číslo.Takže to si bere každý své.A pojištění domácnosti je pojistníka,tedy toho kdo pojištění sjednal a podepsal.Záleží tedy na tom zda pojistník zůstává v poj.domácnos­ti.Pokud ne tak zrušit nebo převést na novou poj.osobu,která bude domácnost obývat.

avatar68

To přece není pravda! Vklady na důchodovém pojištění jsou předmětem SJM a dělí se rovným dílem, pokud prokazatelně nedokážete, že jste tyto vklady poukazovala z výhradně svých prostředků, nikoli společných.