Kadee

Jak se dělají pečány?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Brambory oloupeme a nakrájíme na 0,5 cm silná kolečka. Rozložíme na olejem vymazaný plech. Kolečka brambor můžeme vrstvit na sebe.

Jednotlivé vrstvy osolíme a dáme péct do vyhřáté trouby. Pečáky pečeme na 200 °C přibližně hodinu. V polovině pečení brambory otočíme a necháme dozlatova dopéct.

Pět minut před dokončením posypeme brambory pečáky česnekem, který nakrájíme na malé kousky

Můžeme ochutit kořením jaké máme rádi nemusí to být zrovna jen česnek

Další odpovědi
dagry

Marně přemýlím, co to jsou pečány. Byl to překlep a myslíš pečáky?
V tom případě to Hanulka popsala suprově. Taky jsme je tak doma dělávali.