martin14

Jak se dělají kreslené televizní pohádky jako je kocour Mikeš?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud se zajímáte o podrobnosti, projděte si odkaz.

Animovaný film

V tradičním animačním procesu, animators začne sekvencemi kreslení animace na listech papíru dírkovaného k záchvatu bary věšáku v jejich stolech, často používajících barevných tužkách, jednom obraze nebo “rámci” v době. A animator klíče nebo animator vedení udělá klíčové nákresy (“klíč” ve smyslu “důležitý”) ve scéně, používat nákresy charakteru jako průvodce. Animator klíče kreslí dost rámců vysvětlit hlavní body akce; ve sledu podtrhávání charakteru přes mezeru, animator klíče mohou kreslit rám s povahou, zatímco on má skočit, dva nebo více rámců jak charakter je létání vzduchem a rámec pro přistání charakteru na druhé straně mezery – pokračování v odkazu ..

http://www.ani­movanefilmy.es­tranky.cz/clan­ky/zaklady-tvorby.html

Další odpovědi
led

„animovaný film – pohyb sa na rozdiel od hraného a dokumentárneho filmu nezachytáva plynulo, ale postupným spájaním súvislého radu odfotografovaných fáz kresby, figúrok, predmetov a pod.; v súčasnosti je čoraz rozšírenejšia počítačová digitalizácia, ktorá už nemá s klasickým animovaným filmom takmer nič spoločné; animované filmy delíme na kreslené a bábkové, animovaný film vznikol cca v roku 1896, keď Georges Mélies objavil princíp snímania po okienku“
http://www.fil­mpress.sk/fil­mova-abeceda

MONIKA TRAJTEROVÁ – výtvarníčka, režisérka a animátorka hovorí:
"Volá sa to stop – trik. Nakreslenú alebo vymodelovanú postavičku v určitej póze nasnímate ako statický obrázok – okienko, potom ju ručne posuniete alebo prekreslíte do inej polohy a keď dáte ruku preč, nasnímate ďalšie okienko. Keď máte takýchto obrázkov nasnímaných viac a rýchlo ich za sebou premietnete, objekt sa vám začne pred očami hýbať. Vec, ktorá bola mŕtva má zrazu svoj vlastný pohyb, svoj život. Deti to fascinuje. Na workshopoch animovaného filmu na to nachytám každého. Na ten pocit všemocnosti, že dokážete rozhýbať neživé veci. "
http://www.web­journal.sk/cla­nok/589/ked-rozpravka-oziva

dokument A n i m o v a n ý f i l m – FAMU odkaz na stiahnutie:
http://www.fa­mu.cz/docs/07A­nimace.pdf

marijakes

Kreslí se a pak se snímají jednotlivé obrázky a ve filmovém studiu sestavují za sebou do filmu s krátkým zobrazením. Animace.

Natty*

Kreslené pohádky=Animované pohádky=ANIMACE