mokador

Jak se dělají hamburgry

Nejlepší odpověď
annas

Jeden z mnoha receptů. Když vložíte dotaz do Google, získáte receptů mnohem víc.

4 porce 400 g letého hovězího masa (nebo půl vepřového – recepty se různí)
sůl,
pepř,
6 lžic oleje,
4 žemle,
lžíce hořčice,
1 menší cibule,
sterilovaná okurka
Postup
Mleté maso osolíme, opepříme a promícháme. Vytvoříme z něho 4 placičky a necháme chvíli odležet. Potom je na rozehřátém oleji po obou stranách opečeme.

Hotové vložíme do rozkrojené žemle, potřeme hořčicí, doplníme kroužky cibule a plátky okurky.

Zdroj: http://www.la­buznik.com/re­cipe.php?ID=1228

Další odpovědi
pokazdejinak

potřebuješ jen kvalitní hovězí maso, sůl a pepř – pozor, hamburger není žádný karbanátek, takže žádné vejce, mouku nebo vepřové maso!

takže mleté hovězí maso osolit a opepřit, pořádně prohníst rukama, aby se to spojilo a za chvíli můžeš sázet placky na gril – udělej je fakt hodně placaté, při grilování se jakoby smrsknou nahoru :) no a jak si ochutíš housku je na tobě – ale pod masem by neměl chybět list salátu, aby ti šťáva z masa při jídle moc rychle nerozmočila housku ;)