Zuzik

Jak se dělají animace neboli bleskovky na blogu??

Prosím poraďte, nevím jak se dělají animace neboli bleskovky(takové obrázky co se hýbají) na různých blozích. Nebo jestli se to dá někde stáhnout. Předem děkuji

Odpovědi
Cullinda

tady je free programek..
http://stahuj­.pocitacproze­ny.cz/2009/12/­ms-gif-animator-2/

anonym

animace v gifu jsou asi nejjednodussi cesta, ale ma sva omezeni (animace nebude plynula – spise jen trhana slideshow, maximalni pocet barev je 256, coz je vhodne asi jen na jednodussi grafiku bez barevnych prechodu, pri plynulejsi animaci bude gif soubor prilis velky)

  • dnes se na webu nejcasteji setkate s vektorovymi animacemi ktere uvedenymi nedostatky netrpi, nejcasteji tedy ve formatu SWF vytvorene programem Adobe Flash Professional

(flash = bleskovka ? zajimave jeste jsem se s pouzitim toho doslovneho prekladu v praxi nesetkal, v praxi by se to asi pletlo s bleskovkami jako kratkymi aktualitami na webu, ale proc ne, jazyk je tvárný)