Jirka R

Jak se dělá žlutá domácí majonéza do bramborového salátu? Dělala ji moje babička, nebyla asi moc zdravá, ale byla super.

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak já dělám majonézu tak, že vezmu dva žloutky dám je do vyšší nádoby, vezmu mixér a začnu mixovat, postupně přilévám olej, dejte pozor, ať má olej i vejce pokojovou teplotu, ať se to nesrazí. Když je hotovo, tak můžete dosolit, dokořenit podle chuti.

Další odpovědi
iceT

Já občas dělám tuhle http://www.cu­ketka.cz/?p=3230
a myslím si,že barvu majonézy ovlivní barva použitých žloutků.Pokud jsou žloutky bledé,bude bledá i majonéza a naopak.Chceš-li si takto připravit tatarku,stačí do vyšlehaného žloutku s olejem přidat najemno nakrájený okurek a cibuli.Dochutíš si podle sebe.

pokazdejinak

dělám jí z celého vejce + olej (nejlépe asi slunečnicový) a jak píše kropitko postupně přilévat :)

hanulka11

žlutá byla protože byla z domácích vajec /respektive žloutků/ jinak tedy šlehám žloutky a přikapávám olej a pěkně až se vytvoří požadovaná pěna /majolka /- pak si dochutíš dle svého