mosoj

Jak se dělá zažehlování prsou?

Nejlepší odpověď
annas

Např. Kamerum

"Místo, kde se praktikuje zažehlování prsou. Opravdu nevíte, oč jde?

Důvodem této extrémně bolestivé praktiky je podle Kamerunek, které ji prodělaly, fakt, že holčičky s rostoucími ňadry by mohly být pro muže atraktivní, což s sebou nese riziko znásilnění a těhotenství.

Fakt, že se výjimečně v několika školách zpívá, že „Každá buňka v mém těle je zdravá, každá buňka v mém těle je fajn, jsem tak rád, cítím se tak dobře, každá moje buňka je fajn,“ změní jen málo na tom, že v Kamerunu (ale nejen tam) jde o praxi poměrně rozšířenou.

Magazín VICE s odvoláním na data německé rozvojové agentury GIZ udává, že zažehlení ňader nahřátými žulovými kameny zažije každá desátá kamerunská dívka. Praktika v sobě skrývá krom neuvěřitelně bolestivé procedury i vysoké riziko zdravotních potíží. atd."

http://zoom.i­prima.cz/nezlo­mene-dokument-ktery-chlap-nenatocil

"Zažehlování dívčích prsou je otřesný fenomén kamerunské společnosti. Jde o tradici, která se za zavřenými dveřmi dědí z generace na generaci. Pachatelkami jsou matky a babičky, které se snaží uchránit své dcery a vnučky před znásilněním. Ve vesnických oblastech touto zkušeností projde až každá pátá dívka.

Najít v Kamerunu někoho, kdo by se zabýval bojem proti zažehlování prsou, nebylo snadné. „Pro místní společnost je zažehlování prsou tabu. Je to věc, o níž se nemluví,“ vysvětluje Markéta Kutilová.

Tradicí zažehlování prsou nažhaveným žulovým kamenem mimo dohled veřejnosti projde jedna třetina dívek v Kamerunu a dalších zemích západní Afriky, mají tak být chráněny proti znásilnění. Přestože dívky absolvují ohavný zákrok denně po dobu zhruba čtyř měsíců, jeho účinek nikdy není dlouhodobý. Dokumentaristky točily s dívkou Fomuso z města Bamenda, která se této praxi vzepřela a vede v Kamerunu kampaň proti zažehlování prsou.

Fenomén zažehlování prsou je v Česku téměř neznámý a pro české diváky je poprvé zdokumentován právě ve filmu Nezlomené. Klicperová, Kutilová, Šilhová a Štuková jsou tak prvními českými novinářkami, které se fenoménem podrobně zabývají. atd."
https://www.fif­tyfifty.cz/nez­lomene-zeny-ktere-se-vzeprely-krutym-podminkam-v-afghanistanu-indii-a-kamerunu-2461682.php

Další odpovědi
marci1

Žehlení prsů[1] (anglicky Breast ironing) je praktika tělesné modifikace, během které jsou dospívajícím dívkám masírována a stlačována prsa nahřátými rozpálenými předměty s cílem prsa zploštit či zastavit jejich růst.[2][3] Děje se tak od prvních náznaků růstu dívčích prsů (často již od 9 let)[4] a zpravidla tak činí matky (ale i tety, či jiné ženské rodinné příslušnice)[5] svým dcerám v domnění, že je tak uchrání od sexuálního obtěžování a znásilnění, v důsledku toho zabrání jejich předčasnému otěhotnění, které by poskvrnilo jméno rodiny,[6] či aby jim umožnily studovat, namísto toho, aby byly těhotenstvím vnuceny do předčasných manželství.[2][6]

Provádí se mezi některými kmeny v částech západoafrického Kamerunu, kde se chlapci a muži mohou domnívat, že růst prsou u dívky znamená, že je dostatečně zralá na pohlavní styk.[2] Mimo Kamerun jsou méně často zmiňovány státy jako Čad, Togo, Benin či Rovníková Guinea.[5] Mezi nejčastěji používané nástroje při této tělesné modifikaci patří dřevěné moždířové paličky, které jsou za normálních okolností používány pro otloukání hlíz. Mezi další patří banány, skořápky kokosového ořechu,[2] kameny, naběračky, stěrky[6] a kladiva, které jsou nahřívány nad žhavým uhlím či nad ohněm.[7]
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%BDehlen%C3%AD_pr­s%C5%AF

pepe88

Na zažehlování prsou jedině kliky a kliky hodně opakování.

mosoj

Teď už vím! Včera jsem se díval na film o Afganistánu, který se zabýval životem zdejších žen. Je jen málo tak hrůzostrašných dokumentů.
Zažehlování prsou ( v ČR téměř neznámý pojem) Pohlavní styk s desetiletými dívkami a při odmítnutí, jejich zohavování kyselinou. Zcela běžný jev v tamní společnosti.

annas

Zhlédla jsem. O tom zohavování kyselinou je i v jednom odkazu, myslím, že ze Primy ZOOMu.

Zásluhy na zveřejnění mají redaktorky, jejichž jména jsou v odkazu.

Je vidět, že v těchto zemích žena nic neznamená.