Kapicka

Jak se dela vyska trojuhelniku?

Dobry den,potrebovala bych poradit jak mam udelat vysku ostreho trojuhelniku?Tro­juhelnik ma tedy strany X=6,Y=3,Z=5 a mam udelat vysky,jenze jde to jen u X ,ale od Z a Y mi to nejde coz znamena ze musim protahnout strany ,ale je ted nevim vubec jak,slo by to nejak vysvetlit prosim

Nejlepší odpověď
mosoj

Výška trojúhelníku je definována jako kolmice z vrcholu na protilehlou stěnu.
Klidně může vyjít výška i mimo plochu trojúhelníku!! Prostě tu stěnu mimo trojúhelník prodloužíš a uděláš na ni kolmici.

Další odpovědi
Redog

Jestli si dobře vzpomínám tak výška trojúhelníka se dělal tak že z prostředku strany se narýsovala přímka do protějšího vrcholu. (např. ze strany a do bodu A)

tak sem se drobet spletl to co jsem vám napsal jsou těžnice :)
výška je takhle http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Troj%C3%B­Aheln%C3%ADk#V­.C3.BD.C5.A1ka