s1066

JAK SE DĚLÁ VÝPOČET KOLIKA kw kotel koupit na vytápění

Doplňuji:
tuha paliva..........

Nejlepší odpověď
tom004

Velikost kotle (výkon) pro vytápění objektu se odvíjí od velikosti ztráty objektu (RD). Výpočet tepelné ztráty pro RD dle ČSN 060210 je poměrně náročný.
Způsob výpočtu je uveden na www.tzb-info.cz/t.py?t=16&j=1­07&h=38&obor=5
Pro zcela orientační (méně přesný) výpočet lze použít měrný ukazatel W/m3 vytápěného prostoru pro starší rodinný dům ve výši cca 50 W/m3.
Příklad: vytápěný prostor Vašeho RD je 200 m3, orientační výkon kotle bude 200 × 50 = cca 10 kW pro vytápění a k tomu je nutno připočítat potřebný výkon pro ohřev vody. Pro 4 osoby v RD cca 3 kW.

Zdroj: http://www.mpo-efekt.cz/cz/ekis/i-ekis/8539

Další odpovědi
Drap

Ve výpočtu hraje svou roli celá řada faktorů. Velikost prostor pro vytápění. Druh stavby, kvalita zateplení, lokalita, délka rozvodů a podobně.