Džanička

Jak se dělá výběrové řízení..

Můžu si ho udělat i když nejsem firma, ale jen živnostník?
Kam se toto dává, do novin, nebo na nějakou vývěsku???

Nejlepší odpověď
anonym

Chybí podstatné upřesnění – čeho? Zaměstnání, dodávku prací. investiční akce, nákup zařízení, firemní software, daňová optimalizace, vypracování podnikatelského záměru?
VŘ na obsazení místa si může udělat kdokoliv, např. i soukromník bez ŽL.
Tendr na ostatní má každý svá určitá pravidla, ale v zásadě i živnostík je podnikatelský subjekt, takže ano.

Další odpovědi
venkovan

Výběroví řízení vyhlašuje investor. Takže jako dodavatel se do něj můžete přihlásit, pokud splňujete podmínky.
Jako fyzická osoba pro svoji potřebu bych si dělal výběrové řízení v jednoduché formě na vše do čeho investuji větší peníze. Jak v podnikání, tak v domácnosti. Třeba udělat si průzkum nabídek na opravy domu, auto, apod. Svým způsobem to děláme stejně – zjiš´tujeme si kdo dá příznivou cenu x kvalitu práce či zboží.
V menších výběrových řízení lze oslovit písemně několik dodavatelů, u větších se musí dát na vývěsku apod.
Nicméně myslím, že tato povinnost je pouze pro případ kdy máte investovat zakázku (i její část) z veřejných peněz (stát, obec, Brusel, možná některé nadace). Jinak když platí soukromá osoba je každému do toho nikomu nic není komu zakázku zadá.