Jak se dělá siláž?

Prosím poví mi někdo jak se dělá siláž do pytlů?

Nejlepší odpověď
dudu

při silážování se jako konzervační činitel využívá mléčné kvašení probíhající bez přístupu vzduchu. Podmínkou je také použití kvalitní suroviny.

Další odpovědi
atriplex

Siláž v pytli bude dost náročná, neboť budete mít hrozně moc odpadu, pokud se vám to vůbec podaří. Pokud to přece jen chcete vyzkoušet, tak musíte surovinu do pytle tak moc namačkat, až tam nebude žádný vzduch, také musíte vzduchu zabránit vstupu do pytle, ale současně musíte umožnit aby plyny z pytle odcházely. Jak vidíte je to dost složité. Pokud však potřebujete siláže jen trochu, tak to udělejte v hrnci na zelí, protože kvašené zelí, je vlastně siláž (vzniklá stejným mléčným kvašením).