martin14

Jak se dělá překladač nebo-li translator?

Chtěl bych se zeptat jak se dělá takový překladač a zdali bych si ho mohl nějak vytvořit sám.

Odpovědi
Michal Kole

Ten základní princip je poměrně jdnoduchý

Je nějaký engine pro vstup dat z nějakého formulářového prvku
Pak další engine z toho řetězce vytahá slova a další engine k těm slovům najde ekvivalent v nějaké databázi slov a poslední engine z z toho zase sestaví větu.

Horší je už naprogramovat nějakou inteligenci, aby to poznalo kontext a podle toho si našlo přímo frázi z více slov.