Fidel

Jak se dělá posmrtná maska?

Nejlepší odpověď
Drap

Většinou se to dělá tak, že se nejdříve obličej namaže dokonalou vrstvou vazelíny, aby působila jako separační vrstva. Potom se na obličej nalije sádra, nechá se zaschnout, sloupne a do takto připraveného negativu se nalije po opětném namazání další sádra a získáš tak sádrovou kopii obličeje. Dnes se většinou místo sádry používá lukopren a podobné hmoty.

Další odpovědi
Michal Kole

Jako živému,jen není potřeba trubička na dýchání.

Na obličej se nalije hmota, která ztvrdne a pak se sejme jako maska