Jak se dělá čokoláda do formiček?

Jak se dělá čokoláda do formiček? A do jakých formiček ji dáváte?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Ingredience:
vanilkový cukr 1 balíček
sušené mléko 150 g
kakao 100 g
100% tuk 350 g
cukr moučka 300 g

Postup přípravy receptu:
Tuk rozpustíme, ale nesmí se vařit.

Přidáme ostatní suroviny a vymícháme dohladka.

Můžeme přidat sekané ořechy, pokrájené rozinky nebo strouhaný kokos.

Domácí čokoládu lijeme do malých formiček, necháme v chladu ztuhnout a vyklopíme. Hotové čokoládové tvary můžeme použít na zdobení cukroví, dortů, pudinků nebo jen tak na mlsání.

Další odpovědi
MARTI-V

Tuk (ne máslo nebo margarýn,ale tuk!!),cukr moučka,hořké kakao,trocha rumu. Zamíchat,nalít do formiček a nechat ztvrdnout.
Formičky plechové.Stej­né,jako na vánoční cukrový „pracny“.

Málče

Mám jednoduchý recept: rozpustím čokoládu na vaření společně s tyčinkami-ledové kaštany v poměru asi 1:1. Nalévám do studenou vodou vypláchnutých formiček na medvědí tlapky.