Fienir

Jak se dát psychicky do pohody?

Můj problém je, že mám špatné spaní, připadám si zbytečný, ani mě za poslední rok nic pořadne nerozesmálo. O sebevraždě rozhodne neuvažuji, proto radu, aby ch zašel k psychovi, nepotřebuji. Díky

Nejlepší odpověď
gecco

Psycholog neřeší jen sebevražedné stavy… Klidně si k němu zajdi – nekousne tě…
😉
Každopádně by sis měl najít nějaký koníček, zálibu, která tě bude bavit a těšit – ale co přesně – bys měl nejlíp vědět ty sám…
😉

Další odpovědi
ten který je

Výlety na kole do přírody,rybařina nebo k tomu vezmi foták a fot kde jsi všude byl atd.

ReHu

  1. K psychologovi se nechodí pouze při uvažování o sebevraždě
  2. Jsou tu právě proto, aby ti pomohli dát se do pohody. Pomohou ti najít chuť k životu

3, viděla jsem reportáž o skvělé mladé české golfistce. Chodí k psychologovi pravidelně nemážádné problémy. Jen je víc v klidu.
4, nevíme, jak a kde pracuješ. V jakém kolektivu. Nebo sám.
5. Ty si musíš sám uvědomit, že nejsi zbytečný. To nikdo jiný udělat nemůže.
6. Zkus se zapojit do nějaké skupiny lidí. Třeba pracovní nebo zájmové.

LeVovič

Podle toho, co vyprávíš se jedná o deprese, či úzkostlivé stavy. Mám to také a občas zajdu za psychiatrem a mohu říct, že se není za co stydět. Pokud o tom budeš uvažovat, tak si vyhledej nějakého dobrého psychiatra, protože špatný by tě jen nadopoval léky. Někdy opravdu pomůže jen to, že si s někým promluvíš o tom, co tě trápí tíží :)
Pokud nechceš navštěvovat podobné lékaře a máš nějakého hodně dobrého kamaráda, který bude ochotný ti naslouchat, tak si zkus promluvit s ním a třeba se ti uleví ;)

A upřímně, mě už život nebaví od dětství, spím pár hodin denně, jsem naprostý samotář, s nikým se nestýkám, ale snažím se tak nějak držet, tak se drž i ty (y) :)

ptáč

Schází ti nějaký protějšek. Na koho by ses těšil. Není důvod ke smíchu, to mísí být neřízený. Jsi realistický, rozum máš. Nikdo z nás ti nedá radost, zvolání, zájem, věčné pouto přátelství. Věřím, že se ti povede dobře, že se ti podaří překonat to nejhorší období, kdy se rychle rozvíjí mozek a s tím emoce. Neumím to napsat přesně. Jsi vysoce inteligentní. Běda, kdyby převážila city.

anonym

Insomnie může provázet spoustu chorob. Od paraneoplastického syndromu po solidární těhotenství. Fundovanou odpověď podá právě jedině lékař. Ovšem můžeš se také vrhnout na východní medicínu – meditace, akupunktura, … Víš-li, že chceš žít, pak máš proč – onomu se tedy věnuj.

zjentek

no, máš pravdu, že po návštěvě psycha bys moh o sebevraždě začít uvažovat ..hele a nenašel sis náhodou ženskou? Popisuješ totiž příznaky, jako kdyby jo. Protože když třeba 15 a nebo 50 let žiješ sám a pak šlápneš do vztahu, tak ta ženská ti konečně dovolí procítit, jak jsi doposavad marnil život ..většinou to začíná větou „kdes byl tak dlouho“?
No a to je stav, kdy přestáváš být někým jiným a začínáš být sám sebou (v ženském slengu se to řekne „už ví co chce“) a hlavně je to moment, kdy se potřebuješ dát hodně psychicky do pohody, bo sis právě uvědomil promr*aný život.
Jojo, pokud je v tom baba, tak teď teprve začínáš vnímat a cítit!

ivzez

Flenire, nikdo není zbytečný, ale občas je potřeba
něco udělat, aby se tak člověk necítil.

Studujete nebo pracujete?
Jaký obor/jaký typ práce?
Co děláte ve volném čase?

Pro zlepšení spánku (od něhož se mohou odvíjet
i Vaše pocity) někdy stačí fyzická práce, sport, …

Ke zlepšení pocitů a vnímání sebe sama
někdy stačí udělat někomu radost.

Psychologa bych na Vašem místě nepodceňovala.
Dobrý psycholog Vám „nastaví zrcadlo“ a umožní
tak vnímat vše (včetně sebe) z jiného úhlu pohledu.

___

Na dálku není nikdo schopen určit, jestli se jedná o depresi nebo ne.
(LeVovičovu odpověď berte radši s rezervou.)
Jistě by Vám to řekl právě psycholog, jehož návštěvy není proč se bát.

ptáč

Běda, kdyby vědění a inteligence