Jak se dají ze souboru fotografií některé vybrat a odeslat e-mailem?

Ze souboru fotografií potřebuji vybrat a odeslat jen některé.Předem děkuji za návod---ZAJ-PO
Doplňuji:
DOBRÝ DEN PANÍ LUCY13 A PANE GEORGY.DĚKUJI VÁM ZA UŽITEČNÉ ODPOVĚDI.MĚJTE SE DOBŘE-ZDRAVÍ---ZAJ-PO

Nejlepší odpověď
anonym

1/ Dříve stačilo soubory jen označit a odeslat emailem (pomocí pravého tlačítka). O odeslání se postaral lokální emailový klient …

2/ To přestalo fungovat když lidé začali přecházet na webové emalové klienty, kde je nutné při psaní novéhoo emailu, klepnout na přidání přílohy a jako přílohu vkládat obvykle jeden soubor po druhém (některé už umožňují výběr více souborů současně a dokonce vložit přílohy přetažením myší na okno prohlížeče – gmail) ale zde už často narazíme na limitující maximalni velikost příloh.

3/ Dnešni fotoaparaty produkuji opravdu hodne velke soubory a casto jedina fotografie je na emailovou prilohu velka az prilis … v takovém případě přistoupíme
a/ ke snížení rozlišení fotografie před odesláním nebo
b/ použijeme webová alba, kde neplatí tak kritický limit veliksoti jako v případě emailových příloh

//

ad a/ otevřít fotografie v jednoduché prohlížečce fotografií, která je dokáže před odesláním emailem zmenšit, umí to například tento program http://picasa­.google.com/ a je to pravděpodobně ideální způsob.

ad b/ celé album či vybrané fotografie nahrát na server (např. Webová alba Picasa – http://picasa­web.google.com ), a emailem už rozeslat pouze veřejný odkaz na takové album. Například http://picasa­web.google.com/ji­ri.doubravsky/Po­kusneAlbum . Tento způsob je vhodný, když fotografie rozesíláte více lidem. Chcete aby viděli nové fotografie i když je přidáte až po odeslání, případně chcete aby měli možnost příjemci fotografie přímo komentovat a komentáře viděli všichni ostatní.

Lucy13: je dobré znát, že komprese ZIP nemá na velikost fotografií, hudebních sklateb a videí žádný významný vliv, může je zmenšit snad jen o -+ procento.

Další odpovědi
Lucy13

Ahoj, tak můžeš si vytvořit novou složku, kde si dáš jen vybrané fotky. Pak se přihlásíš na mail a můžeš je všechny označit a poslat. Pro lehčí označování abys je nemusela označovat šipkou po jedné tak zmáčkni ctrl a označuj pomocí šipky.:-). Nebo je lepší způsob když si tu složku s těma fotkama dáš do souboru .zip, kde se ti zmenší velikost složky a můžeš ju tak poslat celou e-mailem.
soubor .zip. – klikneš na složku pravým tlačítkem a dáš přidat do archivu, otevře se ti okno tak dáš zip, a OK. Na poše se ti vytvoří nová složka,která bude mít menší velikost, a snáze se dá poslat e-mailem. Hodně štěstí 🙂