Avatar uživatele
anonym

Jak se dají vyčistit mořské mušle?

Tady už jedna taková otázka je, já ji vidím, ale tam odpovídáte jen jak ji vyčistit od těch potvor, co v ní bydlí. Já se ale ptám, jak ji vyčistím od toho nánosu, vypadá to jako kámen. Našla jsem si, že savem v poměru 1:1, ale to mi nějak nefunguje, pak jsem to zkoušela ještě mechanicky, pak přípravkem proti vodnímu kameni, ale není to ono, protože mušle je na povrchu bílá, má takový jakoby bílý povlak. Nečistil jste to někdo? pak se to ještě naolejuje, ale prostě nevím, jak se zbavit toho kamene.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka, briketka10, gagaga, anonym, gecco, lejdy.můn před 3143 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dost by ti pověděli sběratelé mušlí a lastur v Praze a Brně.
http://www.cksl.cz/
Tady u toho pána je to popsáno do podrobna.
Používá parafínový olej.
http://shells­.webz.cz/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Můžeš zkusit použít 30% peroxid vodíku. Ten však spíše vybělí. Na některých mušlích je zabarvení přímo v nich a očistit se to nedá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Jugare, to jsem četla, z toho nic nezabírá, ten parafinový olej se dává až nakonec, když je to už vyčištěný, jako konzervace

Ještě zkusím ten peroxid jednou, jinak teda nevím, co s tím.

před 3143 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

S peroxidem jsou nejlepší výsledky když to děláš na sluníčku a několikrát opakuješ. Potřít, nechat působit sluníčko, znovu potřit .......

před 3143 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Zeptej se na tom webu,tak jsou zkušení sběratelé.

před 3143 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Drap, jde o to, že je na těch mušlích kámen, takový něco, jako bývá u starých vodovodních baterií, ale je to tvrdý jako šutr.

před 3143 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Rozumím. Myslím, že u některých mušlí je i toto zbarvení, které připomíná vodní kámen jejich přirozené zbarvení.

před 3143 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

když do toho zašťourám, (mám takovou velkou jehlu na šití koberců), tak se kus ulomí a pod tím už je vidět ta barevnost, ale to jde po milimetrech, chtěla jsem to do něčeho strčit, zakvrdlat s tim a vidět, jak ten kámen odpadává, ale to asi prostě nepůjde, děkuju 🙂

před 3143 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek