atena

Jak se dají uchovat jádra z vlašských ořechů? kromě mrazničky....­.prosím o vyzkoušenou radu.

Nejlepší odpověď
Drap

Do omnia sklenic nasypu suchá, vyloupaná jádra, zavíčkuji a sterilizuji v páře cca 20 min. Musí se to hlídat. Teplota by neměla přesáhnout 70 stupňů, aby ořechy nežlukly. Takto zakonzervovaná jádra vydrží bez problémů i několik let.

Další odpovědi
alenad

Taky zavařuji . Jen tak bez vody. Na 80' C tak 15–20 minut. Jde to ještě v mikrovlnce. Naskládáte do sklenice a na 1,5 minuty vložíme do mikrovlnky nastavené na plný výkon. Poté zavíčkujeme a obrátíme dnem vzhůru do úplného vychladnutí. Potom uložíme do spíže.

tom004

Dobré ráno. Stejně jako sušené houby. Jádra vyloupu, rozložím na síto, nechám tak týden prosychat. Potom nasypu do plátěného sáčku, zavážu a zavěsím, pokud možno, na chladném a větraném místě. My je máme ve skříňce na chodbě. Kdo bydlí v paneláku, může použít sklep. Ještě se nestalo, že by zdravá jádra jakkoliv utrpěla. Maximálně tak rychlou konzumací. 🙂