zzzzz

Jak se dají na S-kartu vybrat peníze nedělitelné 200kč????

Když teď budou ty S-karty, jak si s ní člověk vybere třeba 3126kč???? Bankomat vydá buď 3000, nebo 3200, ale co když bude mít člověk ze zákona nárok na 3126, to jako si v ten daný měsíc nebude moct těch 126 korun vybrat??????

Já dávky neberu a kašlu na ty, co se jim pracovat nechce, ale je přece spousta vážně nemocných lidí, kteří i ty drobné do 200kč potřebují.

Doplňuji:
Michale já chápu, že se zůstatek neztratí, ale pokud nám ústava zaručuje právo na sociální zabezpečení v mezích zákona a ten zákon říká, že v ten daný měsíc má člověk právo i na těch 126 korun, tak proč by je v ten daný měsíc neměl dostat???

Tuhle otázku mi dnes položila má invalidní sousedka, ptala se mě, jestli bankomat dává i kovové drobné, že ji chodí, každý měsíc výše zmíněná částka.

Nejlepší odpověď
venkovan

S touto kartou lze platit v obchodech, tak by s drobnými neměl být problém. V marketech si na platební kartu koupím i nákup za 50,– Kč.
Ale co je problém, že lidi do karet nutí, že v malých obcích jsou ty karty k ničemu, staří lidi si na ně budou obtížně zvykat a pokud budou lidi chtít peníze složenkou, zaplatí si poplatky za ní sami.
Je zajímavé poslouchat co říká ministr práce, co předseda vláda a co ředitel spořitelny.

Další odpovědi
Michal Kole

Nevybraný zůstatek, bude „přičten“ k další „výplatě“ v dalším měsíci.

„Účet k sKartě funguje stejně jako každý jiný účet. Zůstatky se z něj na konci měsíce neztratí, samozřejmě se převedou do dalšího a doplní další dávkou.“

http://www.skon­takt.cz/sportal/me­nu/cs/main/nav02_faq­6#_toc2

anonym

Naprosto souhlasím, je plno lidí co má jak se říká z ruky do huby. Tím nemyslím opilce atd. Ono stačí maminka s dítětem a těch 126Kč ji opravdu chybí.

cochee

Služba CashBack. Popsáno zde: http://www.csas­.cz/static_in­ternet/cs/Spo­lecne_uloziste/Pri­lohy/Ostatni/Pri­lohy/prirucka_skar­ta.pdf – strana 8, odstavec o službe Cash Back. Podmínkou je tedy nákup za aspoň 300 Kč, max. výběr takto 1500 Kč. Jedna operace CashBack je zpoplatněna částkou 6 Kč, to viz tentýž dokument, str. 5, odst. „Kolik za používání karty zaplatíte:“.

Kyta

Takže mě stát nutí,když je životní minimum 3410 kč počkat 10 měsíců,než mi bankomat může dát celou,zákonem danou částku?To je ale přece protizákoné,,to je bo…l !!!
Doplňuji:
jo,tak,,minium,vý­běru 200 kč,,tož,,já nevím,čekat 20 měsíců, .,,,absurdistán:D