Avatar uživatele
zzzzz

Jak se dají na S-kartu vybrat peníze nedělitelné 200kč????

Když teď budou ty S-karty, jak si s ní člověk vybere třeba 3126kč???? Bankomat vydá buď 3000, nebo 3200, ale co když bude mít člověk ze zákona nárok na 3126, to jako si v ten daný měsíc nebude moct těch 126 korun vybrat??????

Já dávky neberu a kašlu na ty, co se jim pracovat nechce, ale je přece spousta vážně nemocných lidí, kteří i ty drobné do 200kč potřebují.

Doplňuji:
Michale já chápu, že se zůstatek neztratí, ale pokud nám ústava zaručuje právo na sociální zabezpečení v mezích zákona a ten zákon říká, že v ten daný měsíc má člověk právo i na těch 126 korun, tak proč by je v ten daný měsíc neměl dostat???

Tuhle otázku mi dnes položila má invalidní sousedka, ptala se mě, jestli bankomat dává i kovové drobné, že ji chodí, každý měsíc výše zmíněná částka.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: zzzzz

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, marci1 před 4171 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

S touto kartou lze platit v obchodech, tak by s drobnými neměl být problém. V marketech si na platební kartu koupím i nákup za 50,– Kč.
Ale co je problém, že lidi do karet nutí, že v malých obcích jsou ty karty k ničemu, staří lidi si na ně budou obtížně zvykat a pokud budou lidi chtít peníze složenkou, zaplatí si poplatky za ní sami.
Je zajímavé poslouchat co říká ministr práce, co předseda vláda a co ředitel spořitelny.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Nevybraný zůstatek, bude „přičten“ k další „výplatě“ v dalším měsíci.

„Účet k sKartě funguje stejně jako každý jiný účet. Zůstatky se z něj na konci měsíce neztratí, samozřejmě se převedou do dalšího a doplní další dávkou.“

http://www.skon­takt.cz/sportal/me­nu/cs/main/nav02_faq­6#_toc2

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Naprosto souhlasím, je plno lidí co má jak se říká z ruky do huby. Tím nemyslím opilce atd. Ono stačí maminka s dítětem a těch 126Kč ji opravdu chybí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Služba CashBack. Popsáno zde: http://www.csas­.cz/static_in­ternet/cs/Spo­lecne_uloziste/Pri­lohy/Ostatni/Pri­lohy/prirucka_skar­ta.pdf – strana 8, odstavec o službe Cash Back. Podmínkou je tedy nákup za aspoň 300 Kč, max. výběr takto 1500 Kč. Jedna operace CashBack je zpoplatněna částkou 6 Kč, to viz tentýž dokument, str. 5, odst. „Kolik za používání karty zaplatíte:“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kyta

Takže mě stát nutí,když je životní minimum 3410 kč počkat 10 měsíců,než mi bankomat může dát celou,zákonem danou částku?To je ale přece protizákoné,,to je bo…l !!!
Doplňuji:
jo,tak,,minium,vý­běru 200 kč,,tož,,já nevím,čekat 20 měsíců, .,,,absurdistán:D

Upravil/a: Kyta

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek