abiola

Jak se dá zjistit z grafu funkce předpis?

Můj dotaz se týká pouze lineární či kvadratické funkce, prosím poraďte mi co nejjednodušeji.

Nejlepší odpověď
Quimby

lineární funkce má obecně tvar y=ax + b, kdy X je nezávislá proměnná, A a B jsou parametry. Máš tedy 2 parametry, najdeš v grafu 2 body a vyřešíš soustavu rovnic.
Parabola je určená přesně třemi parametry, potřebuješ tedy 3 body. Nejlepší je vzít třeba průsečíky s osama.

Další odpovědi
Larissa

Aaah, funkce! nechť žije postrach studentů! :)

J_K

Opět nesprávně definovaná otázka. Tazatel má na mysli funkce jedné proměnné a místo předpis bych volil termín zápis. Matematika je „bohužel“ a bohudík věda vyžadující přesné formulace.