pn65

Jak se dá zařídit vlastní účet, aby mně ho nezablokovali exekutoři?

Našel jsem dobrou práci s dobrým ohodnocením, ale problém je v tom, že když tohoto zaměstnavatele požádám o to, aby mně posílal mzdu na složenku, tak mě nevezme.

Bohužel nikdo z mých známých nesouhlasil, s tím že by mně moje výplata chodila na jeho účet, protože se bojí mé exekuce a blokace svého účtu.

Zajímalo by mě tedy, jak to lidi s exekucí dělají, jestli tedy přemlouvat zaměstnavatele, nebo jestli je nějaký jiný způsob doručení mzdy.

Prosím podělte se o zkušenosti.

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli budeš mít dobrou práci s dobrým ohodnocením, budeš mít možnost splatit své dluhy dřív a přestat platit za správu svých financí exekutorovi.
Zatajování příjmu nedává žádný ekonomický smysl. Navíc je to trestný čin – poškozování věřitele.
Nabádání k trestné činnosti nepatří na veřejné fórum.

Další odpovědi
ivzez

Exekutor nemůže obstavit účet, na který chodí jenom výplata
(doložíte výpisem z účtu), protože mzda je postihnutelná pouze
srážkami ze mzdy.

Problém je, že by ty výpisy měly být alespoň dva,
a že exekutor účet po písemné výzvě účet neodblokuje
ze dne na den.

Podle zákoníku práce se mzda vyplácí na pracovišti.
Nedalo by se se zaměstnavatelem domluvit na výplatě v hotovosti?

_______

Doplňuji:

Hlada se mýlí, nejde o trestný čin.
Už jsem to tu jednou vysvětlovala:

Mzda podléhá pouze srážkám ze mzdy, které provede o odvede zaměstnavatel. Dlužníkovi zůstává nezabavitelná část, kterou mu na účtě protizákonně blokuje exekutor.

Je jasné, že dlužník, aby mohl splácet, potřebuje vydělávat. Aby mohl vydělávat,
musí i někde bydlet, platit nájem, musí jíst, … Z čeho, když mu exekutor blokuje
nezabavitelnou část mzdy?

jáára

Na účet někoho jiného… Mzda se krátí srážkou ze mzdy. Zbude ti nezabavitelná částka a ta ti patří.

tforro

A co takhle používat předplacenou platební kartu a na tu si nechat posílat výplatu? Resp. na č.ú 3198888319/0800 a VS je číslo spojené s tou konkrétní kartou.
Karta je anonymní a exekutor na ní nemůže. Informace jsou na http://penezen­ka.blesk.cz/ .
Každopádně jsou tam nějaké limity pro výběr a platby, ale třeba bude zaměstnavatel souhlasit i s tím, že mzdu pošle rozdělenou na několik menších plateb. Z jeho pohledu je to stále platba na účet.