fcoop

Jak se dá vysvětlit konstatování…

„Na kabát mi střihli,ještě než jsem se narodil.Učím se ho nosit celý život“.

Nejlepší odpověď
annas

Rodiče vybrali dítěti ještě před narozením např. neobvyklé křestní jméno, které nositeli způsobilo v dalším životě problémy, rozhodli o jeho povolání (znám ze sousedství – rodiče jako poděkování za uzdravení nejstarší dcery „obětovali“ syna bohu, stal se knězem – sice se s tím smířil, ale …, kdysi i předem domluvili sňatky.

Neohlíželi se na to, že „kabát“ bude potomek nosit celý život, i když mu bude nepříjemný, někdy ho dokonce bude tížit ..

Platí, že svolného osud vede, vzpurného vleče?

Další odpovědi
www

Jinými slovy: bez jeho vědomí nalajnovali kriteria, se kterými se teď musí potýkat.

hanulka11

Již před narozením zřejmě rodiče naplánovali čím dotyčný bude, jakým směrem se bude jeho život ubírat . To tak dříve bývalo.

Drap

Někdo jiný naplánoval tvoji životní dráhu a vedl tě postupně k ní. Může se stát, že to tomu člověku nějak nesedne a dělal by raději něco jiného a žil jinak. Pokud však cestu nalinkovanou někým jiným neopustí, tak se stím bude vyrovnávat /a trápit / celý život