Jak se da vyrobit pecetni vosk? Teda jestli to jde.

Dekuji. :)

Nejlepší odpověď
Drap

Je to smměs vosku, silic a olejů. Výroba v domácích podmínkách nebude zřejmě vůbec snadná. Lze ho však za pár korum koupit téměř v každém papírnictví či ve výtvarných potřebách

Další odpovědi
anonym

Jistěže to jde – pečetní vosk se běžně prodává a tedy i vyrábí. 😉
Pokud nechceš použít kupovaný, ale chceš experimentovat, použij včelí vosk (je pružnější, než běžné parafíny) a do něj přímíchej nějaké plnivo/barvivo – třeba jemně drcený barevný písek, cihelný prach, saze…
Jen – POZOR – vosk je hořlavý, takže jej (i parafin) zásadně rozpouštěj ve vodní lázni a tam,kde jeho případné vzplanutí nezpůsobí škodu!

elektrikář

V pečetním vosku budou také nějaké pryskyřice a plniva samotný vosk by byl moc mněkký