huxa

Jak se dá v divočině vyrobit ošacení a provaz?

Dám příklad-probudíte se na ostrově, nazí, máte k dispozici pouze pazourek. Ovšem na ulovení nějaké zvěře jsou potřeba pasti a na ty většinou nějaký provaz, na rozdělání ohně je provaz také potřebný. Jak si poradit?

Odpovědi
anonym

Na rozdělání ohně existuje 36 různých technik. Viz všechny výcviky skautů – a to i na internetu/… Pročež provaz nepotřebuješ. Každopádně oblečení se dá udělat z kůže, listů, slupek (či vrstev rákosu atp.). Pasti se nedají ze dne na den začít používat – zvíře tam jen tak nenapochoduje. Pokud byste byl po skautovi, tuto otázku byste nepoložil. Načež pochybuji, že máte roky zkušeností s pokládáním pastí – pak je zbytečně se je učit na tom ostrově používat…

badisko

Huxa …Tyto a podobne otazky jsou uplne zbytecne …!!! Kdyby jsi nebyl liny a procetl jsi knihu kterou jsem to poslal …uz jsi to davno mohl vedet …!!! ta kniha je napsana jejen pro tyto situace …je dokonce serazena podle toho ve kterem miste planety se nachazis …
na rozdelani ohne neni provaz potrebny tam je potrebne mit spravne drevo …u nas si vyrobis provaz napriklad z kopriv v knize je take popsano jak takovy provaz spletat atd …tak znova … Prirucka SAS ..Jak prezit ..Napsal John Wiseman odkaz zde …>>>> http://1drv.ms/1lVnzpj

tencosepta

K ulovení zvířete, třeba kance, stačí toho kance proti sobě poštvat a pak ho zabít :) Provaz se dá vyrobit z lýka, z něho si můžeš udělat pasti. Z ulovených zvířat si můžeš stáhnout kůži a pak si udělat kožešinu. No ale, je to sakra těžké tohle všechno :)