Podvodnik12

Jak se dá v angličtině rozpoznat bratranec a sestřenice ?

Lze nějak v anglickém jazyce poznat, zda se jedná o něčí sestřenici či bratrance ? Obojí se řekne cousin. To před to stačí něco přidat (jako boy a girl)nebo jak ? Děkuji za odpověď…
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
quentos

obyčejně to nepoznáte, ale když chcete pohlaví zdůraznit, řeknete „male cousin“ či „female cousin“
Doplňuji:
vitezove11: dobrá poznámka – podle zájmene užitého dále v textu místo bratrance/ses­třenice to poznáte spolehlivě

Další odpovědi
vitezove11

Většinou to v tom textu de poznat podle zajmena… :) he nebo she

Larissa

kontext