Pokročilý

Jak se dá ušetřit na rybičkách?

Můj koníček jsou zvířátka, ale zjistila jsem, že například do svých rybiček jsem za poslední rok investovala přes 4 000 Kč, (např. za různá léčiva, nové rybičky, přípravky, filtry,...) mám 2x 50l a jedno 20l akvárium. Rybičky mi sice radost dělají, ale jsem student a takové výdaje si nemohu dovolit. Na druhou stranu netuším, jak výdaje snížit, protože krmiva, léčiva a přípravky prostě potřebují. A splachovat rybky opravdu nechci.
Doplňuji:
Rybiček se ale vzdát nechci..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

2x50 a 1x20 a náklady bez energie 4000 Kč- Tak to je opravdu něco špatně.
V prvé řadě co je to různá léčiva a proč? Jestli se nádrže teprve zařizují tak ani filtry a nové ryby nejde počítat.
V první řadě je potřeba pravidelná údržba. Každých cca 10 dní výmnu 1/4 - 1/3 vody. Nepřekrmovat. To jsou základy které uděláte "zadarmo" a vyhnete se líčivům a nákupu nových ryb. Já osobně mám 1x 380 , 1x 270 a 1x 120 litrů (elemntky nepočítám) a za léčiva dám ročně do 100 Kč. To jsou dvě balení Entizolu. Dělám hlavně cichlidy a ty trpí na bičíkovce tak jako prevenci. Jinak léčiva nejsou potřeba. Největší položka je za energie.

Další odpovědi:

Zlatý

Tak například nemít rybičky,ono ale každé zvířátko a péče o něj něco stojí.

Stříbrný

Řekl bych, že pěkně zkrouhnout náklady udělá zajímavá věc, a to větší akvárium. Malé akvárium je totiž dosti nestabilní biotop, všechno se tam rychle projeví - chemická disbalance, kolísání teplot a podobně, nevejde se tam moc rostlin. To všechno působí na ryby a ty jsou pak náchylnější k onemocněním. Velké zavedené akvárko, dobře ozeleněné, má do značné míry samočisticí schopnost a tak nějak se "brání samo." Pokud netrpíš nedostatkem prostoru, běž do toho.

Pokročilý

Pokud se jich nechceš vzdát, tak fakt neušetříš.... Taky mám akvárko a dělá mi radost koupit si pár nových rybiček, filtr nový nepotřebuji, kupuji filtrační pěnu za 80kč a stačí na 3/4 roku a léčiva nepotřebuji, rybky neonemocněli

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.