Radomír.cz

Jak se dá uměle vyrobit červený alunit?

Uměle vyrobené krystaly

Odpovědi
Lamalam

Alunit je sulfát s hydroxy skupinou a v domácích podmínkách bude pěstování jeho krystalu asi nemožné. Jde o to, že bude obtížné připravit roztok, z kterého by vykrystalizoval právě červený alunit. Může se stát, že vyroste alunit jiné barvy nebo zcela jiný kamenec. Navážky jednotlivých složek bys musel přesně spočítat a během krystalizace bys musel mít podmínky trvale pod kontrolou.

Pokud chceš efektní krystaly, můžeš se pokusit o lopezit, ten roste pěkně.

Jenom na okraj doplním, že pro alunit není typická červená barva, obvykle je špinavě bílý nebo nažloutlý, červená varianta je spíš raritou.