logix

Jak se dá u windows 7 procistitRAM?

Napriklad me se porad zapina asi 100 procesu server.exe *32

Odpovědi
arygnoc

pravdepodobne trojan.

;-Q

nainštalujte processexplorer a zistite umiestnenie, poda toho odstráňte (spúšťanie, registry, …) ->> https://www.go­ogle.co.uk/se­arch?q=server­.exe+odstranit&i­e=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=h7hLVdS6I4zA7A­bi54A4

;-Q

setapouch

Vyházej vše, co nepotřebuješ ty a systém, z položek po spuštění. Nejjednodušší je přes msconfig, záložka Po spuštění. Tam zruš zatržení u všeho, co nechceš, aby se spouštělo.

Pokud vyhodíš něco potřebného, můžeš snížit zabezpečení nebo dokonce znefunkčnit počítač.

A je docela dost dobře možné, že ten server.exe je nějaký malware. Bylo by fajn znát pro začátek alespoň cestu k souboru (ve Správci úloh je někde Vybrat sloupce, tam bude něco jako Cesta k souboru). Nemám tu Windows, takže jen nastiňuju.

setapouch

Pokud půjde skutečně o malware, doporučuji přeinstalaci počítače. Nikdy nevíš, kam všude se zavrtal, co injektoval atd. A pokud zálohuješ, jako že bys měl, ale málokdo to dělá, pak pozor na případnou obnovu, abys neobnovil i onen malware.

arygnoc

reinstal je iba fakt pre absolútnych laikov.

stačí nájsť, čo spúšťa server.exe v registroch a tie registre zmazať.

jednoduchý návod:

start
spustit
regedit
[enter]
úpravy
najít „server.exe“

a kde je v položke „data“ presne „…\server.exe“ tak tie registr vymazať – pozor !!! nemazať registre, kde je súbor napr. RAServer.exe, ale PRESNE „server.exe“ !!!, čokoľkek „*server.exe“ nemazať!

ale – zásah do registrov je vyššia dievčenská.
takže opatrne – vytvárať bod záchrany, zálohovať registre pred každým zásahom.

no, a keď to klakne (čo by nemalo), tak reinstal.

;-Q

setapouch

Ano, je pro laiky. Jasně.

Když už do registrů, tak do Run a RunOnce. Pokud tohle necháš, každý byť jen podprůměrně napsaný malware se ti při nejbližším spuštění/přihlášení spustí znovu. A to už vůbec nemluvím o tom, že může se spuštěním čekat na datum/příkaz CC serveru. Za tím účelem si může vytvořit naplánovanou úlohu, službu…

Pokud je počítač jednou kompromitovaný a má sloužit na víc než jen koukání na filmy, pak je reinstalace víc než doporučeníhodná.