iceT

Jak se dá přijít na to,komu pokladní vyplatila peníze?

Vyslechla jsem včera v MHD rozhovor dvou žen(ne,že bych poslouchala,ale seděly hned za mnou a diskrétní rozhodně nebyly)
Jedna druhé povídala,že si byla vybrat důchod,a že se pokladní spletla,že jí vyplatila o 900 víc než měla,protože jí nestrhla těch 900,o které měla být vyplacená částka menší.Dá se dohledat komu a kým byly tyto peníze vyplacené?Bude nepozorná pokladní nějak potrestaná?

Nejlepší odpověď
mosoj

Dohledat to určitě jde. Důchodkyně podepsala částku kterou převzala. A pokladní si to nenechá pro sebe, jinak by to musela zaplatit ze svého.
Navíc pokud si je dotyčný vědom že se mu vyplácí peníze které mu nepatří jedná se o trestný čin.

Další odpovědi
briketka10

mě taky chyběly několikrát peníze a vždy
se doplatily z dýžek byl to i tisíc vedoucí
to přešla mlčením, že každý se může splést :)
a to jsou hezké mezilidské vztahy..

zjentek

Komu ne, kým ano. Té pokladní chybí v kase. Potrestá se, až to tam doplatí. Možná jí pak i docvakne komu, ale bába už to nepřizná, když byla tak ráda. A nikdo se jí ani nediví, myslím .)

Sůwa

V uvedeném případě to asi pracovnice zjistí, ale nemá to jak dokázat, takže bude částku muset doplatit z vlastní kapsy a ta nebude moc hluboká. Peníze získané takovým způsobem by snad nikoho těšit neměly, slušný člověk je vrátí.