dennis15

Jak se dá přesměrovat ip adresa?

Dobrý den, požádal jsem o veřejnou IP adresu a zaslali mi jinou ip adresu. Napsali, že byla nasměrována na můj router. Já ale nevím jak jí přesměrovat. Poradí někdo? Jméno i heslo od routru vím :).

Odpovědi
roostak

Ahoj, o to se nestaráš ty, ale ten kdo ti veřejnou adresu přesměroval. Tzn. i přes to, že na routeru je stále neveřejná IP je dostupný z Internetu na té veřejné.
Teď jen záleží jakou službu chceš do Internetu poskytovat. Číslo portu veřejné služby přesměruješ na routeru. Např. chci poskytovat WWW a adresa mého PC za routrem je 192.168.1.23 tak do routeru přidáš přesměrování portu 80 na 192.168.1.23:80. A pak už stačí jen na svém PC spustit nějaký WWW server (program).