Kric.ouwner

Jak se dá poznat jestli není např. u inzerátu fotka stažená u googlu ???

Např. někdo prodává auto a fotku stáhne z netu a dá si jí k inzerátu nebo někdo ze sebe dělá online doktora má tam prestižní fotku sympatického důvěřivého chlapa v oblečení doktora ale třeba je také jen stažena , nebo někdo pronajímá chatku a fotku chatky má jen staženou z netu , člověk si jí pronajme zaplatí a pak vypadá třeba jinak , atd......
Jestli je možnost to někam vložit a ono to stejně jako u čísla emailu projede net a najde shody ????

Nejlepší odpověď
www

Pokud by použil obrázek z netu a neudělal alespoň nějaké základní úpravy třeba výřez, zmenšení ap., dá se na Google obrázek najít.
Jinak ne.

Zdroj: Zkušenost

Další odpovědi
Alesh

Myslíš fotku staženou z netu, ne z Googlu. 😉

Částečně to lze prověřit a to tak, že každý obrázek (je to závislé na formátu) by měl mít v sobě uložená metadata, která obsahují informace typu, datum pořízení/vytvoření, autor, typ fotoaparátu apod. K těmto informacím se lze dopátrat v kvalitnějším prohlížeči obrázků. Má to ale úskalí: 1) je tam autor nemusel vyplnit, 2) i když je třeba vyplnil, tak z toho jednoznačně nelze určit, zda-li už daný obrázek někdo někomu neukradl, 3) když ten obrázek někdo ukradl z netu, tak mohl metadata smazat/upravit. Podtrženo sečteno v určitých případech by šlo poznat, že se jedná o ukradené obrázky, v mnoha případech ale budeš mít smůlu.

DaveR

Aplikce „Google goggles“ nebo Google obrázky → vyhledat pomocí obrázku ;)

SonsyMite

Na googlu je nějaké hledání podobných obrázku. Viděl jsem na to video, že tam vložil fotku z PC s Eifelovkou a našlo to jiné obrázky s tou samou věcí,budovou…

bestanswer

Tady. Ale samozřejmě to není 100%.
http://www.ti­neye.com/

Drap

Myslím že takovéto ověření možné neni