exit47

Jak se dá poznat cracklý program??

Dá se na počítači nějak zjistit, které programy jsou pořízené ilegálně.

Nejlepší odpověď
Hamon

Obvykle se dela softwarovy audit – projedou se pocitace nejakym nastrojem, ktery vytahne nasinstalovany software. Nasledne se projde a pokud je nekde licence placena, vyzaduje se dolozeni nakupu, napr. fakturou.

Další odpovědi
Juricaj

Běžnému uživateli se to jistě jen tak lehce nepodaří nebo alespoň ne vždy. Záleží na tom, jak jsi s ovládáním pc zkušený.

Všechny cracky nějakým způsobem zasahují a ovlivňují daný program. Odtušit by se to dalo například u nějakého antiviru, kde se licence musejí obnovovat a bývá tam napsaná doba, za kterou ta stará vyprší. V případě, že víš, že se to běžně v daném programu vypisuje a tobě se to nezobrazí/ lhůta je příliš dlouhá (např. několik jednotek až desítek let/ případně každý den zůstává odpočet stejný, patrně se jedná o nějak ovlivněný (cracklý) program.

mene novák

Registruj se na viry.cz /řešení problémů s logy/ stáhni si od nich rsit a log jim dej do fóra.Moderátoři se ti na to podívají