Jak se dá opravit ohlý ráfek u horského kola?

Zní to asi divně ale vyrazil jsem si na výlet na kole a cestou zpátky jsem ohnul ráfek neobvyklým způsobem. Jel jsem z kopce přehodil jsem na lehčí převod, lehce jsem šlapal aby se řetěz dostal do správné polohy ale řetěz se zasekl mezi kolem a ozubeným talířem a na ráfku se urvaly takový ty tyčky nebo co to je :D a ohnul se i ráfek. Nevím jak se to mohlo stát ale dá se oprava udělat doma popř. jak nákladná by byla oprava v servisu? je to horské kolo XFact Extreme Pro. Ráfek je ohnutý jenom trochu takže jde cítit slabé škubání
Doplňuji:
o těch tyčkách urvaly se jenom dvě

Odpovědi:

Bronzový

Ty "tyčky" se nazývají dráty,výplet nebo taky špice.Od monitoru Vám nikdo nezhodnotí zdali se "vycentrování daný "ohlý"rafek vyrovná.Zajedte s tím do cykloservisu-tam zhodnotí zdali opraví či zda koupíte nové zadní kolo!!

Bronzový

V případě tyček (špic)...musí se vyměnit za nové.
Laik to nezvládne, špice jsou cca několik kč ale výměna je pracná.
Máte nejspíše i poškozenou přehazovačku nebo patku (kousek co drží tělo přehazovačky na rámu).
Je potřeba zrevidovat celý pohybový systém kola (protažení řetězu, sjetí osmikolečka, tuhost zadního náboje, celkové nastavení přehazovačky, přesmykače, atd.) aby se tato situace už neopakovala.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 133
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 83
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.