pusinka50

Jak se dá levně vyspravit drolící se betonová podlaha? Stavaři, pomóóóc prosím........

Jsem zralá na mrtvici. Volal mi řemeslník, že v novém bytě v paneláku odkryli odstraněním linolea podlahy a že ještě neviděli, co uviděli, že je celá popraskaná a i drolící se a že v tomto stavu nelze jen potřít beton nivelační stěrkou a položit lino plovoucí podlahy, protože by se to dál drolilo a časem by nastal problém a že se to musí nějak vyspravit. Jsem fakt na mrtvici. Co se týká vynaložených financí. Jde toto považovat ze strany prodávajícího za skrytou vadu, aby mi škodu finančně uhradil??? Co s tím???? ☹ Díky za každou radu…

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud se jedná už o starý beton, copž zřejmě v tomto případě je, tak se to opravit nedá. Jakýkoli nátěr či podobný prostředek přilne pouze k povrchu a bude se drolit dál. Vada vznikla zřejmě při betonování podlahy nevhodnou směsí. Vybourat a udělat nový beton.

Další odpovědi
honza19hk

dost často to bývá jen nálitek na panelové podlaze.Bývá cca 4cm silný,je totiž nepravděpodobný aby se začal drolit panel,ty jsou dost tvrdé na to aby se nedrolily. Takže zkuste zjistit zda to je náloitek,ten vybourat a nalejt novej v poměru betonu 1:3 nebo míň(1:2).To je tzv modrej beton a ten je dost tvrdej.

pusinka50

Drape, proboha, to snad ne??!! Navíc, v patře v paneláku, jak by se zvládlo a drahý by to bylo jako prase!?! Musí být jiné řešení, nejde to nějak řešit odstraněním pouze drolivého betonu jen z povrchu a pak nějak injektážně? Omlouvám se za vykřičníky ale tohle už fakt nerozdejchám.:-(

hanulka11

Ten co vám to prodal jistě nevěděl co pod linem je , zvlášť pokud bylo přilepené. Je dost časté ,že staré byty se musí od podlahy opravit.

pusinka50

Já nevím, paní byt před rokem koupila do OV a hned zas rok na to ho prodávala, může to být shoda náhod, ale díra v podlaze u vchodu pod linem byla zřetelná, tak bůh ví, jak to ve skutečnosti bylo. Je mi z toho na nic, nejde jen o čas, který se chýlí ke stěhování, ale samozřejmě i o peníze:-( Nevím, co s tím, ani si nedovedu představit, že budou v paneláku bourat podlahy, to jsem ještě ani o nikom neslyšela.:-(

Venda4

Sanací podkladu vyčištěním, prolitím lepivé penetrace a vylít do roviny nivelační cementovou stěrkou… :) levné, rychlé a podlaha se navýší o cca když to přeženu tak o 1CM