Ondrej01

Jak se čte značka Nord Blanc?

Zdravím, dnes proběhla hádka o tom, jak se správně čte značka Nord Blanc. Někdo říkal „nerd blenk“ někdo „nord blenk“, nevíte jak je to správně? Děkuji :)

Nejlepší odpověď
štamgast

[Nord Blank]

Další odpovědi
Syd

Určitě ani jedno z toho (nerd/nord blenk). Zdá se, že je to francouzsky a první slovo znamená sever a druhý slovo bílá, potom by se to četlo snad nějak jako „nor“ „blá“. Já bych to ale tady v Čechách přečetla normálně „nordblank“. To cpaní E ve výslovnosti místo A a podobně je typický pro angličtinu. Tohle ovšem evidentně neni anglicky, není tedy důvod to poangličťovat.